Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan lóval aki agresszívan válaszol arra hogyha adnak neki egy kisebbet miután megharap? Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

Nem arról lenne szó hogy megverni a lovat, csak mikor harap a ló, meg kell valahogyan tanítani rá, hogy ezt nem szabad.


Agresszívan reagál vissza arra a ló, hogyha kap egyet a fejére miután harapott (igaz csak játékból, de az sem jó).


2013. dec. 17. 22:48
1 2
 1/11 piriiiiii ***** válasza:
0%
Többet foglalkozni vele. Akkor játékból sem fog harapdálni, így a probléma gyökerestül meg lesz szüntetve.
2013. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy játékból harap?

Mi az, hogy agresszívan reagál?

2013. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Honnon veszed, hogy játékból harap? Az én lovam néha csipked, de ha kicsit jobban ráfog olyan szájast kap...


Mit csinál a büntetés után? Emelgeti a lábát?

2013. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha visszaharap a pofozásra, akkor még egyszer fel kell pofozni de most úgy hogy többet eszébe ne jusson ilyesmi. Azért csinálja mert megteheti és mert nem volt elég határozott a fegyelmezés. Egy normális pofon után a ló helyet ad neked, hátralép, a füleit hegyezi és ezzel jelzi hogy megadta magát. Ha továbbra is sunyít, int a fejével (mintha harapna) vagy rádfarol, akkor ott nincs tisztelet az irányodba.
2013. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Márpedig ilyen esetben akkorát kell lecsavarni neki, amekkorát bírsz. Csak így fog elmenni a kedve tőle, sehogy másként.
2013. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Adni kell neki egy NAGYOBBAT!


A fenyítést addig kell ismételni (egyre fokozódó intenzitással), amíg a ló azt "el nem fogadja", vagyis amíg a feleselést abba nem hagyja. Ronda munka, de sajnos ezt is meg kell csinálni. :-(

2013. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy néha olyan is van, hogy nem játékból harap hanem..

Ha játékból harap, akkor pl nem sunyít.


Büntetés után? Hát jön nekem szó szerint. Elkezd sunyítani és jönne nekem (gondolom hogy felborítson).

2013. dec. 18. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy játékból vagy komolyan gondolja - a harapás akkor sem megengedett dolog. A helyedben ezt tenném: fognák egy pálcát, odamennék hozzá, kivárnám amíg bepróbálkozik és abban a pillanatban egy akkorát csapnék a fejére hogy attól csengne a füle. A legrosszabb amit tehetsz, hogy elmenekülsz és ráhagyod a dolgot, mert a ló megérzi hogy félsz tőle és ezt ki is fogja használni, a következő alkalommal pedig már nem lesz olyan kedves. Ne várd meg amíg eldurvul a helyzet, ha kell kérj meg valaki hozzáértőt hogy mutassa meg mit kell tenni. Azt viszont ne felejtsd el, hogy ha továbbra sem vagy vele elég határozott, azt a ló észre fogja venni.

Tudom, hogy ez elég kegyetlenül hangzik, szó sincs arról hogy véresre kell verni vagy ilyesmi. Sem a pálcával, sem a kezeddel nem tudsz neki akkorát ártani, mint egy másik ló tenné a ménesben. Pusztán azt kell elérni nála, hogy amikor te megkölíted, akkor ő adjon neked helyet.

2013. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Így van, így van, csak a fejét, hogy meg ne sántujjon!
2013. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,hogy érdekes lesz a nézőpontom,de meg kell verni.

Gondolj bele,teljes erőből pofán vágod a másikat,mégis túléli.A ló legalább 7-szer nagyobb nálad,és akkor egy átlag lóról beszélünk. Megcsíp,vágd úgy pofán,mintha elrabolta volna gyereked/szüleid. Nem szabad sajnálni,ami neked csúnya elverésnek a tűnik,azon a ló "röhög magában"-NE simogass már!

Ha neked akar rontani,fogsz valamit(pálca,fa,de lehet akár egy szőrkefe is),és addig ütöd,amíg "mozog".

Amint szoborrá dermed,szépen határozottan kimész a bokszból,ha esetleg utánad nyúlna kezdődik előröl u.ez,visszamész,és jó alaposan megleckézteted még egyszer.

Ha esetleg rád rúgna,nyomás onnét,s szólj valami termetes,hozzáértő embernek!

Velem is volt ilyen,a ló patapucoláskor mindig belecsípett a hátamba :( Egyszer odacsattintott,azonnal leraktam a lábát,a kaparóval ütöttem ahogy csak tudtam,kifeszítette magát(mert ki volt kötve),prüsszgött,és rám se mert nézni..Újra felvettem a lábát,méérgesen utánam nézet,de már nem csípett,s azóta mint a kisangyal :)

2013. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!