Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfázás ellen ACC?

Megfázás ellen ACC?

Figyelt kérdés
A lovam kicsit megfázott, nem gáz, csak néha köhint egyet-egyet. Az orra se folyik még, meg semmi. Meg akarom előzni, hogy eldurvuljon a helyzet, elég, ha egy hétig adok neki ACC-t? Vagy ti milyen gyógyszert szoktatok?

2013. dec. 17. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
ACC nagyon jó! Mondjuk én csak akkor adtam, amikor már zöldes turhát fújt az orrából, addig hagyma-fokhagyma kombó ment a tápba :)
2013. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, akkor azt is kap 8-) Ártani különben sem árthat a fokhagyma. És javult tőle amúgy?
2013. dec. 17. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
IGEN! :) Az istállós lovak 2-3 hétig küzdöttek ugyanezzel a nyavajával, azok antibiotikumot is kaptak, az én lovam legelőn van éjjel-nappal és kb. 1 hét alatt végigment rajta, és csak a közepétől kapott 3 napig ACC-t, 200-ast. Az ki is rántotta egyből a trutymákból:)))
2013. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen arányban keveritek be az ACC-t? Mégse lóra van tervezve. :)

Csak simán vízbe keverve vagy a tápba?

2013. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a hagymával és a fokhagymával vigyázni kell, mert félő hogy bizonyos lovak bekólikáznak tőle. De nem vagyok benne biztos, de jobb ha utánanézel!
2013. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én hozzáöntöm a táphoz az acc-s tasak tartalmát. nem tudok róla, hogy a hagymától kólikáznának.
2013. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5 600-as tabletta reggel, 5 este. Elvileg. De én kicsit spórolok... és csak este kap ötöt...

A fokhagymát nem eszi meg.

De most mondta nekem valaki, hogy reszeljek tormát a zabhoz, elég egy kiskanálnyi. És az jó a köhögésre.

2013. dec. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!