Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak addig nő a sörénye...

Egy lónak addig nő a sörénye ameddig hagyják?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen. Annyi van ,hogy van amelyik fajtánál dúsabb ,erősebb és gyorsabban megnő.
2013. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha úgy érted ezt, hogy ha nem nyúlnának hozzá, akkor a földig érne, akkor nem. ugyanúgy van, mint az embereknél, neked se érne földig, ha sosem vágatnád, minden embernek megvan a maximális hajhosszúsága, ugyanis a hajszálak, akárcsak a sörény szálai idővel elöregednek és kihullanak. a haj és a sörény maximális hosszát az határozza meg, hogy meddig "marad életben" egy hajszál és hogy adott idő alatt mennyit nő.


vannak lófajták, amiknek sokkal hosszabbra megnő (pl. fríz, andalúz).

2013. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Pedig van jópár olyan ló, amelyiknek a földig ér, sőt.


Fajtától, jellegtől is függ, milyen típusú a sörény, megnő-e hosszúra, meg igazából nem tudni, hogy meddig nőne, mert a legtöbbnek vágják.

2013. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

sőt? azért szerintem a lovak elenyésző százalékának érne földig, ha nem vágnák, letöredezik, illetve lecserélődik. vannak ilyen fajták, de pl. vadon élő lovaknál sincs ilyen (ha jól tudom), sőt, ménesben élő lovaknál sem, hiába nem vágják.


az emberek között is ritka, aki földig érőre meg tudja növeszteni, de előfordul.

2013. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Sőt, hosszabbra is megnő. Van Magyarországon egy andalúz mén, ha nem ismernéd: [link]

Szerintem ez már nem szép, amellett, hogy rengeteg gond lehet vele.


Mivel mindenki vágja, sosem tudjuk meg, meddig nőne. A vadon élő lovak esete más, nem lehet összehasonlítani a háziasított társaikkal. Pl. ugyan olyan fajtájú munkavonalú, dolgozó kutyának sem lesz soha olyan minőségű , hosszúságú szőre, mint egy olyannak, ami nem dolgozik, de rendszeresen kiállítják.

2013. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocs, félre értettelek, azt hittem a sőt a "jó párra" vonatkozik, nem pedig a földig érre. én ismerek nem egy olyan lovat, aminek a gazdája az életben nem vágta a sörényét (és más se) és csúnya töredezett a vége és nem ér a nyaka aljánál sokkal lejjebb.
2013. dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Azért van egy jó pár is, ha rákeresel a neten, hogy long mane, látni egy csomú fajtájú, extra hosszú sörényű lovat.
2013. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valetta a ló az enyém és semmi macera nincs a sörényével,mivel fonva van tartva.Eddig te voltál az egyetlen akinek nem tetszik :D
2013. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
bocsi nem bírtam befejezni...fonva kell nekik tartani a sörényüket és így nagyobb az esélye,h megnől.A másik lovamnak a sörényével nem csinálok semmit és meg is állt a növekedésbe kb 1 éve.
2013. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
És akkor mi van, ha nem tetszik? Most meglepődtél, hogy a Föld összes lakosának nem azonos a véleménye a lovad sörényét illetően? :)
2013. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!