Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan lóval, aki kantározáskor minél magasabbra emelgeti a fejét?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kéne beleerőszakolni a zablát a szájába, hanem megvárni, míg önként beveszi, és akkor nincs az, hogy belerántod a szájszegletbe, fáj neki és persze menekülne előle.
2013. dec. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor türelmesnek kell lenni lóval. Mivel a zablával van a probléma én azt szoktam csinálni, hogy elkezdem vakargatni az üstökét, nyugtatom, hagyom hogy kicsit ellazuljon, leengedje a fejét. A zablát a bal oldalon kicsatolom a kantáron. Mikor már nyugis a ló, a füleivel kezdem, szépen ráhúzom a kantárt, majd a zablát lassan a szájába csúsztatom és becsatolom.

Amikor ilyen lóval volt dolgom, az volt 180 cm magas, el de értem a fejét ha felkapta, de 5-10 perc vakargatás után a fenti módszerrel simán felkantároztam. Negyedik alkalomnál már zablacsatolás nélkül is nyugodtan viselkedett.


Arra kell ügyelni, hogy a zablát ne verd a fogához, ne rántsd be a szájszegletbe és télen ne legyen hideg, mert azt sem szeretik.

2013. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak a zabla lehet a gond. Van amelyik egyszerűen nincs hozzá szokva, hogy a füle körül matatsz. Vagy épp nagyon elnyomorgatják a fülét, amikor ráadják a kantárt.
2013. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fentiek szeront kell eljárni, plusz rájönni, hogy mi nem tetszik a lónak. A fogához ütöd a zablát, a fülét nyomorgatod, rosszul van beállítva a kantár, túl szűk a homlokszíj, vagy esetleg a munkát nem szereti?
2013. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi fentieken kívül még a zablát is bekentük cukorral :)

Ezt egy öreg pusztai csikóstól tanultam és bevált.

2013. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!