Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas terapeuta képzés?

TündésMia kérdése:

Lovas terapeuta képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovas terapeuta szeretnék lenni, több lehetőséget megnéztem már, de ha valakinek van tapasztalata szívesen meghallgatnám. Esetleg te hol végeztél, vagy hova szeretnél menni egyetemre hasonló pálya felé?

előre is köszönöm



2013. dec. 25. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy gyógytornász képzés után lehet szakosodni lovasterapeutának. Pécsett van gyógytornász szak, ott érdeklődj.
2013. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem belföldön nincs rá akkora "kereslet", hogy meg tudj belőle élni. Persze, kifoghatsz egy jó helyet.

Tudtommal Budapesten is van rá lehetőség a TF-en.

2013. dec. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Van kereslet a lovasterapeutákra, de ahhoz, hogy az lehess, az alap diplomádnak gyógypedagógusnak vagy gyógytornásznak kell lennie. Még a szomatopedagógiát sem fogadják el alap képzettségként.

Ha megvan a megfelelő diplomád, akkor mehetsz terapeuta képzésre - fóton érdeklődj.

2013. dec. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a válaszokat, én is a gyógypedagógust képzést tudtam hogy szükséges hozzá, és utána lehet tovább szakosodni, még egyszer köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. dec. 26. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus, gyógytornász és pszichológus lehet lovasterapeuta. Kell a BA+MA képzés, majd utána egy két éves képzés Fóton.

Az, hogy melyik képzést végzed el a három közül, szabja meg, hogy milyen emberekkel foglalkozhatsz később, például mentális betegségekkel csak a pszichológiát végzett terapeuta foglalkozhat, de tudd, hogy csak enyhébb kórképekkel (depresszió, alvászavar, stb), tehát nem skizofrén vagy tudathasadásos emberekről lesz szó.

Ugyanígy a gyógytornász és a gyógypedagógus is csak egy-egy "típussal" foglalkozhat hivatalosan.

Hogy melyik egyetemen végzed el az ehhez szükséges képzést, az mindegy, én olyan helyre mennék, ahol a kötelező testnevelés teljesíthető lovaglással.


Ha jól tudom, a terapeuta képzéshez szükséged van saját lóra, végesetben megpróbálnak neked biztosítani egyet, de az nagyon sok utánajárás, idő és energia, és bizonytalan is. Saját lóval kell csinálnod, és olyannal, ami 100-110 centin még biztos, ugyanis kérnek egy teljesített 110 centis vizsgát azt hiszem, az első év végén, vagy így valahogy (bár fogalmam sincs, terapeutának ez mégis minek, de kérik).


Terapeutaként amúgy közel bárhol elhelyezkedhetsz eztán, van rá igény.

2013. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a teljes körű is korakt választ, saját lovam szerencsére van, és elég elvileg elég jók az adottságai terápiára is, már csak az lenne a kérdésem hogy hol lehet utána nézni hogy a kötelező testnevelést le lehet e tölteni lovaglással?
2013. dec. 28. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Legjobb a tanulmányi osztályon megérdeklődni. Ott megmondják. Egyébként szerintem a legtöbb helyen simán lehet.
2013. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2013. dec. 30. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!