Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg van ilyen?

Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Tényleg van olyan, hogy valaki elmegy lovagolni egy lovardába, ami foglalkozik versenyeztetéssel, és azt mondják neki, hogy olyan jól lovagol, hogy adnak neki lovat és versenyezzen vele. Vagy ez hogy működik? Ha valakinek nincs saját lova, de szeretne versenyezni, mit kell csinálnia?

2013. dec. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, de nem mindennapos. Kell hozzá egy jó lovastudás és tehetség. Ismerni kell a megfelelő embereket és kell, hogy legyen valamiféle anyagi tőke is, pl tudj versenyruházatot fizetni, na meg az edzés sincs ingyen. Tegyük fel, hogy ügyes vagy, megcsinálod a REV-et, és mondjuk az edződ/lovarda megengedi hogy, kisebb versenyeken indulj (eleinte házi, majd megyei fordulók). Aztán hogy hogyan tovább már a jövőn múlik.
2013. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik.

A versenyzésre kapott lovat viszont legtöbb esetben nem lovarda biztosítja, hanem a tulajdonos. Tehát ha egy lovasrdában fizető vendég vagy, ingyen nem nagyon fogsz lovat kapni, de úgy kaphatsz, hogy továbbra is fizeted az adott összeget a lovaglásért, ők meg biztosítják neked a lovat a versenyre.

Inkább az a jellemző, hogy ha sok lovas ismerősöd van, akiknek vannak lovai, előbb-utóbb adódik olyan, amelyikkel fogsz tudni dolgozni, versenyezni. Értékes lovaknál szinte sosincs a tulajdonos lovagol, de hobbilovak esetben is nagyon gyakori, hogy a tulajdonos nem lovagolja az összes lovát. Én egész életemben így lovagoltam, nem fizettem sosem. Igaz, nem versenyeztem, nem tudtam volna finanszírozni.

2013. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, de én egyszer láttam ilyet konkrétan, és a lány 5 hónap alatt jutott el oda, hogy 0-ról már amatőr versenyeket nyert. Szóval ez nem olyasmi, amit elég akarni, vagy van tehetséged vagy nincs.
2013. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem pontosa így van. Igazából ha versenyre szeretnél menni kikérsz egy lovat saját felelősségre és elmész vele versenyre. De olyan is van amit te írtál.
2014. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!