Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csípő ízületnél gyanús...

A csípő ízületnél gyanús izzadságfolt van lovaglás után, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mérsékelten megizzasztott FIATAL (5 éves) kancánál másodjára vettem észre, hogy az egyik oldalon a csípő ízületnél izzadt, féltenyérnyi folt található. Először azt hittem, hogy összenyálazta magát, de utólag belegondoltam: logikus, hogy odáig el se ér, tehát biztos hogy izzadtság. Ezen a ponton a legizzadtabb a ló, magyarul valami probléma lehet az ízülettel. A kérdés pedig: egy 5 éves lónál mégis mi lehet ennek az oka? Egy ellése volt több mint fél éve, és az ellést sajnos nem láttam, ezért ismeretlen körülmények között zajlott. Nagy csikót ellett, problémás is volt a dolog (úgy tudom húzták a csikót). Tippeket várok, mielőtt orvos látná, hogy ne tudatlanul álljak a dolog elé. Szóba jöhet E vitamin hiány? Kopás szerintem abszurd ilyen fiatalon.

2013. dec. 26. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nem egészségügyi oka van. Normális, hogy a ló munkában megizzad hátul és az is, ha asszimetrikusan izzad - amelyik oldalát jobban terhelte, az jobban.
2013. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak egy fél tenyérnyi folt izzad meg a csípőnél, semmi más, de az úgy, hogy "tocsog". Azon gondolkodtam, hogy lehet hogy rugdalózott, vagy ökörködött, és akkor hozott össze valamit, de ez akárhogy is nézem, kis terhelésnél is megizzad, mikor még semelyik másik része nem izzadt meg.
2013. dec. 27. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!