Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nyeregápolással kapcsol...

Valkimás kérdése:

Milyen nyeregápolással kapcsolatos tapasztalataitok vannak? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
erről: [link] mi a véleményetek?

2013. dec. 26. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

erről konkrétan nincs tapasztalatom, de nagy különbség nincs köztük. a zsír jó választás, öreg nyerges bácsi azt mondta, hogy az olajat kerülni kell, mert a nyereg "rászokik, és utána szomjas lesz". a zsír abból a szempontból is jó, hogy a varrásokhoz be lehet kenni, én olajat használtam sokáig, de a zsír sok szempontból jobb (pl. ha véletlen fellököd nem borul ki és nem lesz örökre eltávolíthatatlan folt a drága szőnyegen :) ).


nekem ami még bevált és praktikus az a folyékony nyeregszappan. én úgy csinálom nyerget, kantárt egyaránt, hogy vizes rongyra fújok a folyékony nyeregszappanból, azzal áttörlöm, aztán sima vizes ronggyal áttörlöm, aztán pedig bekenem a bőrzsírral. nyeregszappanozás közben folyamatosan öblítem a rongyot, és a cucc egyik végéből a másikig haladok, így mire körbe érek megszárad nagyjából és lehet kenni.


továbbá én maximalista vagyok, mindig mindent az utolsó elemig szétszedek, lekenem és újra összerakom (pl. felrántókról is leszedem azt a védő plecsnit, stb), van aki ennyire nem aprólékos, de azért pl. a kantár csatjait szedd szét, sokan nem szedik szét egyáltalán, aztán csodálkoznak, hogy pont a lyuknál öregszik el a bőr!

2013. dec. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
dilemmába vagyok ezzel a nyeregszappannal, mert most kaptam egy Neizer dijlovas nyerget és Neizer László azt mondta az felejtsem el mert csak beleszárad a bőrbe és tönkreteszi, inkább langyos vízzel tisztítsam a nyerget. Te méhviaszosat használsz vagy nem méhviaszosat?
2013. dec. 27. 01:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs semmi tapasztalatom. Viszont az egyik ismerősöm a 200.000 Ft-s nyergéhet sima étolajat használ. Nem vicc. Ő amióta megvan (6 éve) azóta ápolja vele . 1-2 kopáson kívül semmi hibája nincs.
2013. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a nyeregszappan tisztításra van, nem ápolásra, azt le kell mosni, az arra van,, hogy a sarat, piszkot, izzadtságot leszedje. miután azt lemostad, jöhet az ápolás!


én nem méhviaszosat használok, mert utálom a méhviasz szagát. idestova 14 éve vannak lovaim, jó pár nyergem volt, komolyan mondom, hogy bőrzsír és bőrzsír közt nincs nagy különbség, vedd meg amelyik szimpatikus. a nyereg nem attól lesz ápolt, hogy ilyen, vagy olyan bőrzsírt használsz, hanem attól, hogy rendszeresen ápolod!

2013. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!