Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lótartáshoz kell valami...

A lótartáshoz kell valami engedély?

Figyelt kérdés

A lótartáshoz kell valami engedély, jogosultság, stb.?

és a lószállító használatához?

előre is köszönöm.



2013. dec. 27. 14:52
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és városba lehet lovat tartani ha elég nagy a telek?
2013. dec. 27. 14:57
 2/9 anonim ***** válasza:

Lótartáshoz nem, viszont lovas szolgáltatásokhoz már igen. Állatjólléti dolgokat be kell tartani, továbbá a szabályozásoknak megfelelően kell tárolni majd elszállíttatni a trágyát például. Városban is lehet tartani lovat, megszüntették az állattartási övezeteket.

Lószállító vezetéséhez azt hiszem, elég a megfelelő kategóriájú jogosítvány, de azért ahhoz tapasztalat sem árt, üresen vigyétek előbb a szállítót, nézzétek meg, hogy lehet vele fordulni, stb...

2013. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és új szabályozás szerint a lótartó helyeket be kell jelenteni...
2013. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszi:D
2013. dec. 27. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Lószállítóra kell egy B és egy E kategóriás jogsi. És egy olyan autó ,ami levan vizsgáztatva vonóhorogra .
2013. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Falura vagy esetleg városra kell engedély. Ha jól tudom, tanyán nem kell engedély, mert a rokonom is tanyán lakik és engedély nélkül van lova, pedig szoktak járni ellenőrizni és nem szólnak neki. És igen, bizony valaki nagyobb rendű jogsi szerű kell a lószállítóhoz (úgy mint tehén, disznó stb...) szállításához, mert egy ló az mégis más mintha a barátoddal mennél egy kocsiban.
2013. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosítanám, olyan auto kell, amin van vonóhorog és lehet mögé lószállítót rakni. Ugyanis a forgalmiba bele van írva, hogy max mekkora terhet vihet, méghozzá azért, hogy az első kanyarban ne az árokban kössön ki a kocsi nem elegendő fékerő miatt.
2013. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az önkormányzatok már helyi rendeletekben nem szabályozhatják az állattartást, mert alkotmányellenes.

A vontatásról itt olvashatsz bővebben (ezeket találtam róla):

[link]

[link]


És B+E-s jogsi kell hozzá...

2013. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell engedély se falura, se városra az állattartáshoz, az állatjólléti törvényeknek kell megfelelni (tehát kell a megfelelő méretű telek, stb), valamint nem generálhatsz hatalmas bűzt, stb.-t, mert a szomszédok feljelentenek... Szóval a trágyát tényleg lefedve kell tárolni, és így tovább.
2013. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!