Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a ló annyira szereti az...

Ha a ló annyira szereti az embert, meg kötődik hozzá, miért hagyja a lovasat a földön, ha ledobja?

Figyelt kérdés

Sok videóban látom, ha a ló megugrik, vagy ugratni akarnak vele, az megijed, ledobja a lovast és el sétál onnan...

Pedig azt mondják a ló nagyon kötődik az emeberhez. Akkor miért hagyja ott?

Kutyát ezret latok oda rohanni a gazdájához, ha elesik.

A ló meg elpucol?



2013. dec. 27. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha a ló dobta le a gazdáját, akkor nyilván oka volt rá, persze, hogy nem megy oda. Ha a gazdája véletlenül esik le, akkor egyébként odamegy, velem is volt ilyen kisebb koromban, még nem ment annyira a lovaglás, sokszor leestem, a ló mindig visszafordult. Ha ledobja az más.
2013. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
Minden állat azt a kötődést képes elvonatkoztatni az emberre, amit a saját fajtársai iránt érez. A ló menekülő állat, ha baj van, az első gondolata, hogy elszalad. A többi ló vele együtt szaladna, így ez rendben is van. Hiába fogja fel, hogy az ember nem ló, veszély esetén az első gondolata a menekülés lesz. Ezzel szemben a kutya falkaállat, és baj esetén falkástul fordulnak a támadó felé. Meg úgy egyébként is ragadozó, így nem is szaladhat el amint valami nem tetszik neki. Jobbak a "fegyverei" is, így megteheti hogy a falkatárssal foglalkozik, míg egy lovat megesznek a ragadozók, ha menekülés helyett nekiáll a többieket pesztrálni.
2013. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyja! Pontosabban nem mindíg, ezt attól függ hogy van idomítva, milyen a személyisége, illetve, hogy mennyire valós a veszély. Pl terepen a ló számtalanszor megréül a rohadt fácánoktól, de ha le is esel, azért az esetek nagyrészében nem vágtázik hazáig. ennek ellentéte, ha egy kóborkutya csapat üldözőbe veszi, akkor cseszheted, hogy majd megáll neked. A lovaknál mindenki a saját életét menti, ez a szabály.

Megjegyzem, kutyát is akkor lássál odarhanni a gazdához, mikor mellette valakit petárdával dobál... Szóval ott is lehet ám félelmet előidézni, olyat, hogy a kutya színét se látod egy darabig.

2013. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Bírom az ilyen álszentséget, és te megállnál a lóért vagy a kutyádért, ha az életedért futnál épp? Mert a ló halálra rémülhet egy zörgő bokortól. Ha nem, akkor maradj csöndben inkább.
2013. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ja és azt sem tudom honnan vetted, hogy a ló szereti az embert meg kötődik hozzá. Ha ki tudod vívni a tiszteletét akkor tisztel, követ, megcsinálja, amit kérsz, de soha nem fog úgy kötődni, mint egy kutya. Én még nem láttam olyan lovat, aki hisztizne, ha hazamegy a gazdája, de olyan kutyát nem egyet, aki végig nyüszíti a napot. Ezt nem rossz dologként írom, csak a lovak ilyenek.
2013. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 x) ***** válasza:
100%
Nagyon kevés ember tud ilyen közeli viszonyt kialakítani egy lóval, mert rengeteg időbe telik. A lovak, ahogy előttem is írták, ilyenkor az életükért futnak, mert természetüknél fogva menekülő állatok. És nem is az számít igazán, hogy a ló otthagyja a lovasát, hanem az, hogy miután megnyugodott visszamegy hozzá. Mert eddig én szinte csak ilyennel találkoztam.
2013. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azért huncut lovak... saját szememmel láttam egyszer, ahogy Didróka teljes kakaóval végigvágtázott a lovarda mögötti réten, hátán egy sikítozó kiscsajjal, aztán amikor végül az illető lepottyant, még két vágtaugrást ment, majd pedig nekiállt békésen legelészni, mint aki kettőig sem tud számolni. Szóval olyan nagyon nem lehetett halálra rémülve, csak éppen nem volt kedve prarírozni, és kitanult, öreg iskolalóként tudta már, hogy ha megszabadul a majmocskától, akkor neki szabadfoglalkozás lesz. :)

Az a dolog lényege, hogy a ló nem szereti a lovaglást. Ez őt nem szórakoztatja. Éppen ezért kitalál magának dolgokat, amivel a lovast bosszanthatja, és bele viszi a játékba. Némelyik egészen fantasztikus, pl csapkodja a farkával az út széli bozótot, aztán látványosan megijed tőle, vagy a lovaspályának mindig ugyanazon a pontján eggyel alacsonyabb jármódba vált, akárhogy hajtják stb. az ilyen kis szemétkedésekben gyermeki örömük telik. És bizony súlyos esetben a ledobálásra is rászokhat.

2013. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!