Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rideg/ (szilaj) tartás jó...

Rideg/ (szilaj) tartás jó választás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor minden évszakban a szabad ég alatt alszik, és behúzódhat egy fedett beálló alá, nem viszik be estére bokszba.

2013. dec. 28. 13:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Az ideális ridegtartásra való ló : http://www.youtube.com/watch?v=xJFUhkshoV0&list=FLZrB4U0on5n..


xd

2013. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
91%

Minden csak szoktatás kérdése...

csak azt fogd már fel,h méreg drága,díjlo is hozzátud szokni a rideg tartáshoz.Persze nem a tél kellős közepén kell kirakni a legelőre.Tavasszal kikell rakni a legelőre biztosítani egy beállót és kész.Ha van beálló nem kell bevinni ha akar beáll magától.Dobhatsz alá szalmát is,ha akarsz,az enyémek alatt nincs.

Az én lovam is magas képzett díjló és köszöni elvan....


De mikor már mindenki ugyan azt írja én inkább a helyedben csendben elsunnyognék,nem pedig szajkóznám a hülyeséget...

2013. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%
Akkor neked még nem volt "méregdrágadíjló" a kezeid között drágám
2013. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
48%

Hogy a ló mit szeret, az annak kérdése, mit szokott meg. Tudok neked mutatni olyan lovat, amelyiket ha elengedem a szép zöld réten, lelkesen visszafut az istállóba, a saját boxába, éppen csak az ajtót nem reteszeli be maga mögött.

Ő azt szokta meg, neki ott van a komfortzónája, ahol étele, itala van és békénhagyják, majd bolond lesz kint strihhelni a mezőn, hogy bármi arra járó ragadozó sóvár pillantásokkal méregesse.

Ja, és olyat is tudok mutatni, amelyik kint van legelőn, és a helyett, hogy "lemozgatná magát", eljön egészen a karám széléhez, és lelkesen nyeli a levegőt a karámfán, mert neki meg ez a gyíkja.

Szóval szerintem nem kell ebbe a ridegtartásba többet beleálmodni, mint ami. Jó az embernek, mert nem kell almozni, ganyézni (bár néha azért a legelőn is illik összeszedni a tankcsapdákat), de rossz az embernek, mert bizony egy legelős ló a sosincs "kiállítható állapotban", és ha éppen hóolvadás van és sártenger, akkor kifejezetten katasztrofális tud lenni a helyzet. Én meg tudom érteni azt is, aki inkább berakja egy boxba, felakaszt egy webkamerát fölé, és a modbiljáról figyeli, nem rosszalkodik-e a dög.

2013. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
95%
A 68%-os valami apuci kicsi elkényeztetett kislánya/kisfia lehet, aki mindig mindent megkapott az első nyikkanásra és ezért úgy gondolja, hogy lenézhet másokat. Annyira fennhordja az orrát hogy az már fáj, aki saját maga egy szalmaszálat arrébb tett életében az nem így viselkedik.
2013. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

nem vagyok a drágád....

"méregdrága" még nem

De az enyém sem az olcsó kategória mivel fedmén is nem bele a vakvilágba beszélek.

2013. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
Csak èppen nem a kèrdèsre vàlaszolsz ,hanem a dràga lovak vègletèt szajkózod.... a kèrdésęre a vàlasz,igen,a legjobb egy àtlagos lónak. Àtlag felettin azt èrtem aki születése óta boxban van ès nem mer kimenni. Ilyen is van,de hàt 160on közlekedik és túl dràga.
2013. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 28. 20:59
 29/51 anonim ***** válasza:
90%
lehetőleg ne magánba agárkodj,a nickneved is sokat elárul rólad "rezesbanda"....
2013. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
Igen, érdekes név, én is kaptam egy szép levelet :D. Szerintem csak szeretne ő sportlovat.
2013. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!