Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rideg/ (szilaj) tartás jó...

Rideg/ (szilaj) tartás jó választás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor minden évszakban a szabad ég alatt alszik, és behúzódhat egy fedett beálló alá, nem viszik be estére bokszba.

2013. dec. 28. 13:25
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
93%

azért ebben a hosszú és korrektül megfogalmazott írásban is vannak hülyeségek. miért gondolja valaki azt, hogy a ridegben tartott ló nem tud úgy pihenni, mert éjjel verekszik? nem verekszenek napi 24 órában, ha beáll a rangsor egymásra sunyítgatások vannak, néha hatalomátvétel, de többnyire nyugi. éjjel (és nappal is) pedig sokkal nyugodtabban tudnak aludni, ugyanis egymásra figyelnek, pont úgy, ahogy a természetben. míg néhány alszik, néhány éberen figyel, aztán cserélnek. a boxban a ló egyedül van, nincsenek ott a társai, akik figyelnének. persze megszokja, és ő is tud aludni, pihenni, de ez egy hülyeség, hogy a sportlónak ki kell pihenni az edzést és ezt csak boxban tudja megtenni.

a sportlovaknak azért kell boxban lenniük, mert sportra használják őket, nekik ugyanúgy kint lenne a legjobb a társaikkal, csak éppen az ember miatt nem tehetik meg, ugyanis az ember hordja őket versenyezni, nyírja le a szőrét és az ember fizette ki érte azt a húzós összeget, amit nem kockáztat, mert bizony kint sérülések előfordulhatnak, ami egy putris lónál nem gond, max 1 hónapig akkor nem ülnek rá, de egy versenyben lévő ló nem hagyhat ki 1 hónapot.

dallos zsófi istállója mellett gyakran lovagolok el, pont annyira vannak kirakva a lovak, amíg takarítják a boxot, akkor is egyenként mini karámokba, még áprilisban is takaróban. nem hemperegnek, nem érintkeznek egymással, nem játszanak, nem legelnek, de hát ezt dobta a gép nekik, amit valaki korábban írt.


viszont az alap kérdésre a válasz egyértelműen igen, jó választás, esetleg azzal lehet kiegészíteni, hogy kivéve, ha versenyezni szeretnél vele, mert akkor csak a lónak jó, neked nem.


egyébként sportlovat, telivért is ugyanúgy lehet ridegben tartani, pedig ugye állítólag nekik nem olyan a láb és pata szerkezetük, hogy ezt bírnák, pedig szép számmal látni ilyet. mégis szemmel láthatóan jól érzik magukat ridegben.


még annyit szeretnék írni, amit senki nem említett, hogy a putri ridegben tartott lovakat máshogy kell takarmányozni és pont emiatt a máshogy takarmányozás miatt nem nagyon egyeztethető össze a versenyzés és a kint tartás (főleg télen, mert amúgy nyáron miért ne lehetne).


ja, és elmondanám, hogy ridegben, akár 30 lovat egy karámban tartva is megoldható az egyedi abrakolás, csak egy kis ötletesség és idő kell hozzá (pl. egyenként megkötve, láttam már ilyet, mikor jöttek az abrakos vödrökkel a lovak már szaladtak a saját borjú kötelükhöz és várták, hogy kössék meg őket. se tülekedés, se kavarodás nem volt)

2013. dec. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
9%
Ezek tények amiket leírtam :) Nem véletlenül csinálják a profik is így és azt gondolom, hogy ők tényleg sokkal jobban értenek ahhoz, hogy mi jó a lovuknak,hogy kell tartani őket, mint pár okoskodó, aki szabadidejében erre az oldalra írogat.
2013. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Csak van pár "profi" aki önző módon a maga kényelmét nézi és nem a lováét.
2013. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
4%

És ki a búbánatot érdekel a ló kényelme?

Teljesen nyilvánvaló, hogy ha kicsit és érdekelne a ló kényelme, akkor sose lovagolnám, mert az a lónak természetellenes és kényelmetlen. De én fütyülök a ló kényelmére, az csak egy állat, azért van, hogy használjam, és ha már hasznavehetetlen, mehet a kolbászba.

2013. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Én már nem is kommentálom :D Főleg ez az utolsó. Nem néhány ,minden profi nagylovardás így gondolja ! Egyszer megtorpan versenyen,mehet, jöhet a másik ló, és ez a valóság ! Akkor hol érdekelne már bárkit is ,hogy a lónak talán kinn jobb lenne, lehet nem bakolná végig az edzést.

41-es teljes mértékben igazad van, ráadásul a ridegtartás is lehet egyedi,nem kell 30 lovat egy helyre rakni. Az enyémek is ketten vannak pl.

2013. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
6%
Az is a motiváció egy módja, hogy a ló sokat unatkozzék egyedül a dobozban, hogy az edzés vagy a verseny jelentse neki az egyetlen kijutási és tombolási lehetőséget. Na persze ehhez olyan lovas is kell, a "csomzott kőtőfékkel mentünk terepre" tipusú kis libák jobb, ha maradnak a kiéheztett, lefárasztott lovaknál. ;-)
2013. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
Bele bele olvasgattam,az elején én linkeltem meg idéztem a szöveget. Én csomózott kötőfékkel lovagolok, rendesen kap zabot és kukoricát, egész nap széna, beállós ( 3 és fél oldalról zárt ) rideg tartás. Van aki azt hiszi,hogy csak egy nyomi életunt lovat lehet így ellovagolni,más lóra életveszély. Közlöm vele,hogy idomítás kérdése. A ló milyen jelzéseket eszközt szokik meg.
2013. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
CSILLÁMPÓNI!!! Te csak a ló kegyéből lovagolsz. Zabla nélkül, pálca nélkül stresszhelyzetben nem tudsz hatni a lóra, csak utazol rajta, mint egy zsák krumpli. Ha kegyes hangulatban van, arra megy, amerre te akarod, ha nem, akkor a saját feje után.
2013. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 oldalról fedett csak a beálló (+ a tető), ez nagy gond? 3 oldalt szoktak ajánlani.
2013. dec. 31. 15:28
 50/51 anonim ***** válasza:
ha az a 2 oldal az uralkodó széliránynak megfelelően van kiválasztva akkor nem gond. többen írták már, és én is évekig tartottam olyan helyen, ahol nem volt beálló sem, ha kellően nagy és változatos a terület megtalálják a szélvédett részeit.
2013. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!