Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a vélemény?

Mi a vélemény?

2013. dec. 28. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elképesztő mind a ló, mind a kislány is. A ló különösen, hogy egy két tévesnek a segítségeire ilyen szépen és türelmesen reagáljon. Igaz, a kislány még túl fiatal a lovagláshoz, de ha heti 1 alkalommal 15-20 percet lovagol egy ilyen nyugodt lovon és zárt karámban, felügyelettel, akkor az bőven jó. Az egyetlen dolog amit átgondolnák a szülő helyében, hogy ráférne még egy gerincvédő.
2013. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
javítás: "hogy egy két tévesnek a segítségeire" - minusz egy t - két évesnek
2013. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem hihetetlenül nagy felelőtlenség mind az edző, mind a szülők részéről. Csak fél percet néztem belőle, de ennyi elég is volt. Ilyen fiatalon a gyereknek nincsen kifejlődve még rendesen a mozgáskoordinációja, még ha csak egy kis lépegetés lenne, akkor azt mondom hogy oké, de a vágta az már sok.
2013. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ráadnák egy gerincvédőt... Egyébként szerintem ez a gyerek előbb lovagolt, mint járt :)

És a paci előtt is le a kalappal.

2013. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Iszonyatos felelőtlenség, oké, hogy birka a ló, de akkor is ló, még a legjobban idomított is megugorhat és akkor a kislánynak esélye nem lenne megfogni, még ha nem is üti meg magát, csak megijed egy életre elmehet a kedve még attól is, hogy lóra nézzen.
2013. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen nincs kifejlődve a mozgáskoordináció, ráadásul a porcosodás sem ment még végbe teljesen, ezért ilyen idős korban a komoly szintű lovaglás többet árt, mint használ, idősebb korban ez vissza fog ütni, még, ha addig akár komolyabb sportolói karriert is jelenthet...
2013. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint edző és anya: soha nem engedném (akármilyen birka lovon sem!!) hogy egyedül ügessen-vágtázzon egy kétéves kisgyerek. Az enyémek nagy lovon még csak lépésben ültek ennyi idősen, pónin már ügettek ügyesen, de még csak nem is futószáron, hanem úgy, hogy futottam mellettük. Hiába ügyes a kislány a videón, akkor is egy pici lány, bármi rossz mozdulat és esélye sincs. Viszont ekkora magasságból vágtából leesni egy kisgyereknek, háááát.... Itt még csak nem is a gerincvédő hiányzik, hanem a szülők józan esze....
2013. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x) ***** válasza:
100%
És persze amellett, hogy féltjük a kislányt azért gondoljunk a lóra is. Én nagyon sajnálom ezeket a "rúgod és megy" alapon betanított lovakat. Sok helyen látszik, hogy mivel a kislány nem tud rendes segítségeket adni, csak rugdossa a ló oldalát, hogy elinduljon. Mivel 2 éves, nyilván nem tudja kezelni a szárat sem, ami megint nem annyira jó egy lónak. Az én kisfiam most 9 hónapos, de eszembe nem jutna 4-5 éves koráig egyedül lóra ültetni. Ez szerintem sem anyaként, sem lovas szemmel nem követendő példa, hanem felelőtlenség.
2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!