Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló csak akkor köhintget...

Ha egy ló csak akkor köhintget néhányszor, amikor lovagolva van, az mindenképpen kehességre utal?

Figyelt kérdés
Törvényszerű, hogy kehes, ha csak akkor köhög néhányszor, amikor lovagolják? Egyébként sosem köhög, csak és kizárólag akkor amikor elkezd ügetni, vagy vágtázni. Lehet más is mint kehesség, vagy az ilyen már tuti kehességet jelent? Semmi egyéb tünet nem társul hozzá (pl. orrfolyás, nehéz légzés stb.) csak a néhányszori köhögés munkában.
2013. dec. 29. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg inkább a por. Vagy a lovarda nagyon poros és azért köhög lovagláskor, vagy a lerakódott cuccost köhögi fel munkakezdéskor. Ez esetben érdemes lenne vizezni a takarmányát.

Ez még nem kehesség, de mindenképp figyelmeztető tünet. Érdemes lenne állatorvost is megkérdezni és még idejében kezelni, valamint figyelni, hogy ne tudjon annyi port benyelni a ló.

2013. dec. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül de szénát is mossátok meg ha por állagú abrakot kap azt is..
2013. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Állatorvossal megnézettem, meghallgatta a tüdejét meg a torkánál is, és azt mondta, hogy ő nem hall semmilyen elváltozást, szerinte nem kehesség, akkor kapott is nyálkaoldót, de azóta sem történt semmi változás, a köhintgetés ugyanúgy fennáll. Az lehetséges, hogy por, mert sajnos a lovarda ahol tartom őt hagy némi kivetnivalót maga után, tervben is van, hogy máshová viszem a lovat, mondjuk a többi ló a lovardában nem köhög csak az enyém.
2013. dec. 30. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet ez épp allergia is, vagy esetleg meghűlt egy kicsit. Az enyém világ életében fél ridegben volt, de ha egyszer egyszer kicsit porosabb a széna vagy a szalma, akkor másnap reggel mindig köhint egy párat reggelente.

A mosott széna nálunk is segít, esetleg még a borsmenta volt nálunk enyhítő hatással.

2013. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül kehes. Az enyém is köhintgetett párszor, se orrfolyás, se láz, se semmi kísérőtünettel. Én tudom, hogy kicsit meghűlt, mert nem figyeltem eléggé arra, hogy megizzadt munka után hidegben. (Azért szombaton rátekint az orvos, mert nem szeretném, ha félrekezelnénk, de 99%-ban biztos vagyok, hogy ez a gond). Nem lehet, hogy nálatok is hasonló a szitu?
2013. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk ez már tavasz óta fennáll, nyáron kevesebb volt a köhintések száma, most ősszel volt gyakoribb.
2013. dec. 30. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az oktatóm szerint amikor elkezdesz vele lovagolni és igy prüszköl akkor " fúja ki az istálló gőzt " :)) de amúgy igen valószínű a portól van .
2014. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!