Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tudnom mielőtt saját...

Mit kell tudnom mielőtt saját lovat vennék? Mekkora területre lenne 2 lónak szüksége?

Figyelt kérdés
Most nyáron fogunk elköltözni Budapest belvárosából,és úgy néz ki teljesülhet a gyerekkori vágyam,hogy lovaim legyenek.2 Fríz lovat szeretnék.Nem szeretnék felelőtlen lenne,szeretném magam maximálisan kiművelni a témában.Elsősorban az érdekelne hogy mik a ló igényei,mekkora terület elegendő számára,havonta körülbelül milyen költségekkel jár,tehát az alapoktól kezdve minden.Tudnátok esetleg valamilyen könyvet ajánlani amibe minden hasznos és szükséges információ benne van?
2013. dec. 30. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jól szeretnéd csinálni, akkor ne könyvből szedd az információt! Menj el egy lovardába, ahol nem csak lovagolni tanítanak, hanem lehetőséged van belefolyni az istállómunkába, a lovak körüli teendőkbe is.

Sok könyv leírja az alapokat, de attól még nem leszel képes úgy tartani a lovaidat, hogy az nekik is jó legyen. És ha tanácsolhatom, ne frízzel kezdj, valami kevésbé kényes fajtát válassz, amelyik jobban tolerálja az elején elkövetett bakijaidat.

A könyvek leírhatják, hogy átlagosan mennyit kell adni enni pl. a lónak, de ez azonnal változik annak függvényében, hogy dolgozott-e aznap a ló, mit és mennyit dolgozott, istállózott ló-e vagy ridegtartott, netán félig ez, félig az, hideg van-e vagy meleg, stb. És akkor ez a lótartásnak még csak egy icipici szegmense, kismillió dologra kell még odafigyelned, rengeteg mindent kell észrevenned a lovon (gyakorlat nélkül nem fog menni). Keress egy jó lovardát, ahol lelkiismeretesen megtanítanak mindenre!

2013. dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Budapest környékén nem tudsz véletlenül jó lovardát?Nem lesz baj hogy teljesen kezdő vagyok,de már lassan 18 leszek?
2013. dec. 30. 07:14
 3/8 anonim ***** válasza:

18 évesen a dologhoz az is hozzátartozik, hogy még gondolom tanulni szeretnél még. És valahogy a tanulás és a lovak nm nagyon összeegyeztethetőek időben. (mindre nagyon sok kell). Nekem 28 évesen kezd beteljesülni ezen vágyam. Én kezdésnek a bértartást választottam, mert 0-24 órás felügyelet van a lóra, a takarmányozást is tökéletesen hozzáértők végzik, így lényegesen kisebb a rizikófaktor.

Másrészről nem teljesen értem ezt a marha nagy fríz-lázat. Ez teljesen kislányos mentalitás. Pedig millióan leírták már itt, hogy gyakorlatilag semmire sem jó, arról megit csak sok kérdés született már, hogy a bokaszőrét le lehet-e vágni, mert marha nyűgös gondozni. Tehát én három dolgot gondolnék át:

18 évesen lesz-e elég időd kettő, vagy akár csak egy lóra is?

Biztosan otthon akarod-e tartani őket nulla tapasztalattal?

Tökéletesen meg vagy-e győződve arról, hogy frízeket szeretnél?

Bocsánat, ha offoltam, csak hátha segítek valamelyest...

2013. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lesz elég időm,kitűnő tanuló voltam világ életemben,de sosem szakadtam meg a tanulástól.Miért lenne kislányos mentalitás?Mert ha teszem azt arab telivér tetszene az nagylányos lenne számodra?Amúgy nem ragaszkodom a frízhez,csak az tetszik a legjobban.Még nem vagyok benne biztos,hogy otthon szeretném tartani,de eddig sehol nem volt lehetőségem lovat tartani,tehát csak most gondolkodtam el rajta komolyan.
2013. dec. 30. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz, az egyetem teljesen más. Persze attól is függ, hogy hová mész tovább, de az, hogy középiskolában nem kellett tanulnod, nem jelent semmit az egyetemre nézve. Azt javaslom, hogy egy félévet tolj végig, mielőtt megvennéd majd a lovakat, hogy tudd, hogy a te egyetemeden mi a helyzet. (Elég felelősségteljesen állsz hozzá, úgyhogy gondolom a tartással kapcsolatos "tanulásod" amúgy is eltart legalább ennyi ideig.) Ha utána úgy ítéled, hogy egyetem mellett is van időd rá, akkor szerintem tarts nyugodtan.
2013. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és nem baj, hogy 18 vagy. Én 27 évesen kezdtem a lovaglást (és az istállómunka tanulását is). Sok oktató egyenesen jobban kedveli a felnőtteket, mert neked elmondanak valamit, megérted. A gyerekkel nem mindig van így.
2013. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán mennyit tudsz a lovakról?!

Tudsz e lovagolni?!

Tudod e mennyi felelőség egy ló,nem hogy kettő?!!!!

Azt tudod e mennyi költséggel jár,várj sorolom;

- vételi ár(a Fríz amúgy is méreg drága fajta,több millió)

- vásárlás előtti orvosi költség(ajánlatos megvizsgáltatni,nem e beteg vagy valami)

- szállítási költség(általában a vevőt terheli a dolog!)

- alapfelszerelés: nyereg ,kantár,izzasztó,takaró,kötőfék ,ápoló eszközök stb...

- bérlegelők költsége

- táplálék költsége

- patkolás (4-6) hetente

- általános kezelés: féregtelenítés,oltások,fogápolás stb..!

- további felszerelés( ínvédők és kötszerek,felszerelés utazáshoz,lovaglóruha stb...(!)

Szóval rengeteg költség meg minden,és az is hogy két ló,amikor még egy is sok! Ha saját lovad van mindig törődnöd kell vele!-nem unhatod meg! Minden nap korán kell kelned hogy ellásd,és ha két lovad van nincs idő barátokra, gimire semmire! Ez az egész több milliós költségekkel jár,és a kaja,meg minden ellátás folyamatos költség! Ezen kívűl egy ló életre szól! Nem unhatod meg,mindig törődnöd kell vele,és a Fríz ló nagyon sok törődést igényel,mert nagyon dús a szőrzete! És tudod a ló anatómijáját,hogy hogy épül fel meg minden! LEHET HOGY 18VAGY DE NEM KÉNE FELELŐTLENÜL VÁGNI ILYEN DOLOGBA,MERT HA MÁR MOST EL MEGY A PÉNZ,ÉS KÉSŐBB NEM LESZ MIBŐL ELTARTANI,KÉNYTELEN LESZEL ELVÁLLNI TŐLE,ÉS AZ SEM NEKED SEM A LÓNAK SE JÓ! Nagyon gondold meg mit csinálsz,és hogy mennyi tudással,mert ha van lovad,mindig tanulnod kell róla !! És nagyon vigyázz mert sokan vesznek divatból lovat,és sokan dobják el mert akkor látják be nem is olyan könnyű mint egy amerikai western filmben! Sokan a tudatlanságukkal rontják el a lovag,jól gondold meg hogy cselekszel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy tanulás meg ló ne férne össze.... Én is lediplomáztam kiváló diplomával úgy, hogy még csak nem is két lovat kellett ellátnom naponta, hanem sokkal többet, szóval ez nem mérvadó szerintem. Egyetemen amúgy is sokkal könnyebb a dolog, hiszen nem kell egyik napról a másikra mindig készülni. Nem is teszi senki (nem tudom, akik itt folyton azzal vannak elfoglalva, hogy jajj de sok tanulás így meg úgy, azoknak van-e diplomájuk, és ha igen, akkor ők hová jártak, hogy naponta tanultak????). Van tanítványom, aki állatorvosi mellett lovazik (mondjuk ő nem otthon, hanem nálunk tartja a lovát, viszont utazik érte, hogy eljöjjön a lóhoz, ergo semmivel se menne rá több ideje, ha otthon látja el a pacit tisztességgel).

18 évesen teljesen jó korban vagy a lovazáshoz, ezen ne aggódj! Konkrét lovardát most nem tudok javasolni, de a következőkre figyelj: engedik-e, hogy részt vegyél a ló körüli teendőkben is, vagy csak aládnyergelik a lovat és kész; futószáron kezdenek-e tanítani MINDHÁROM!! jármódban - ha ezek rendben vannak, a többi is rendben lesz szerintem. Mindenképp mondd el a lovardában, hogy alapvetően érdekelnek a ló körüli teendők is! Sok sikert!

2013. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!