Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne több kérdésem is,...

Lenne több kérdésem is, szívesen venném a segítséget (? )

Figyelt kérdés

1:Egy alkalom lovaglástól(helytelen) lehet baja(akár látható is) a ló hátának?

2:Mennyire rossz a hátának a szőrén lovaglás? Mennyi-milyen alkalom az, ami belefér?

3:Ha feltöri a nyereg, heveder, ínvédő, stb. mindenképp befehéredik tőle az a rész? Mennyire "kell" ahhoz feltörnie? Úgy értem, ha mondjuk csak lekopik kicsit a szőr stb azután fehér lesz, vagy csak ha valami durvább seb van ott? Lehet fel sem tűnik, csak annyi, hogy ott a fehérség? :P Vagy valaki linkelne képet, hogy tudjam, hogy néz ki?

Egyelőre ennyi lenne, előre is köszönöm :)



2013. dec. 30. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

1.: hát, az attól, függ, mennyi idő az az egy alkalom, és mi az a helytelen lovaglás :) Ha egy pici, vékony lovon 4 órát pattog egy 150 kilós, páncélos katona, el tudom képzelni, hogy baja eshet. De egy "hagyományos" helytelen lovaglástól nem hinném. Hacsak nincs nagyon rosszul nyergelve, és nem töri sebesre a nyereg/heveder/akármi, de az is felületi, begyógyul.


2.: a hátának eléggé rossz a szőrén lovaglás a kis ülőgumók miatt, de ha nem pattogsz, és simulékony meg laza az ülésed, akkor annyira nem gáz. Viszont ebben az esetben is ajánlatos ritkán hódolni ennek az élvezetnek. Szerintem heti-kétheti egy hosszabb alkalom, ha mellette rendesen van lovagolva, még belefér.


3.: nekem törte már fel nyereg a marját elég durván a sötét pej lovamnak. Nem fehéredett ki neki. Ez attól függ, mennyire sérülnek a szőrtüszők. Ha csak kikopik, de nem keletkezik nyílt seb, akkor nem valószínű, hogy fehér lesz. Viszont minden esetben meg kell várni, hogy regenerálódjon teljesen a feltört felület, nehogy "rátörtjön" megint.

2013. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És a sok szőrén lovaglástól milyen baja lesz a hátának? Lehet akár látható is?

És mennyire feltűnő akkor, ha feltöri? Van olyan, hogy nem lesz sebes/nem nagyon kopik, mégis ott lesz a fehér folt?

2013. dec. 30. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:

A sok szőrén lovaglástól megfájdul a háta. Folyton nyomod az izmait két kis ponton, ettől megfeszül, nem tud helyes tartást felvenni, szélsőséges esetben meg lepakol a földre.

Látható elváltozás szerintem nem nagyon lehet, bár sose láttam olyan lovat, amit túllovagoltak volna szőrén. Csak simán és egyszerűen fájdalmat okozol neki, ami állandósulhat.


Ha csak lekopik a szőre, attól nem fog kifehéredni. Azt viszont nem értem, hogy "mennyire feltűnő, ha feltöri". Arról a részről eltűnik a szőr, eléggé feltűnő szerintem.

2013. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azt, hogy a szőrén lovaglástól fáj-e a háta, vagyis hogy fáj-e a háta könnyen ellenőrizheted úgy, hogy a gerince mellett 2 oldalon végig húzod a kezed úgy, hogy az ujjaid erősen nyomod a hátába. ha erre beejti a hátát, akkor fáj neki, ha meg se rezzen rá, akkor nem.


nekem törte fel úgy nyereg a lovam marját, hogy kifehéredett, pedig egyáltalán nem volt seb. egyszer volt 2 pukli, ami másnapra eltűnt, aztán pedig a két pukli helyén nem izzadt meg többet, még így lovagoltam 2-3 hónapig ugyanazzal a nyereggel és szőrváltáskor láttam, hogy ott fehér lett. nem hófehér, de mondjuk a szőrszálak fele fehér, fele barna (pej lóról van szó). pedig sebnek nyoma nem volt és érzékeny se volt, mert zavart, hogy ott száraz maradt és folyton nyomkodtam neki, hogy fáj-e, de nem fájt.

2013. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ilyen esetben hogy lehet kezelni?
2013. dec. 30. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
mármint milyen esetben? a feltörésre, vagy a hátfájásra gondolsz?
2013. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akár mindkettő :P
2013. dec. 30. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes... mármint az, hogy úgy is fehér lett a szőre, hogy nem sebesedett ki. akkor viszont tényleg csak attól függ, hogy mennyire károsodtak a tüszők. Ezt viszont szabad szemmel nem látod 8-)
2013. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a hátfájást csakis orvossal kell kezelni, de nehéz ügy és a sok pihenés biztos alap elvárás.

a kifehéredett szőrt meg nem lehet kezelni sehogy, el kell fogadni és vigyázni kell, hogy ne törjön fel többet!

2013. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!