Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki lovat vesz, és a ló...

Ha valaki lovat vesz, és a ló árában csak a ló van benne felszerelés nincs, akkor mivel köti ki a lószálítóba? Illetve a régi gazdája segít neki bevezetni vagy hagyja fél napig bohóckodni?

Figyelt kérdés
csak kiváncsiságból...

#loszálító
2013. dec. 31. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Segíteni segít, de a szállítás meg a megfelelő biztosítás a szállítóban a te dolgod. Azaz viszel magaddal ami kell.
2013. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha valaki megoldja a lószállítót akkor oldja meg a kötőféket is. Ha a ló bizalmatlan akkor a régi gazdának illik segítenie.
2013. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, szóval mielőtt elviszik a lovat illik megvenni a kötőféket, hogy legyen mivel kikötni, ugye?
2013. dec. 31. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki lovat vesz,minden felszerelését illik megvenni.Sőt,muszáj.Gondolom te sem örülnél neki,hogyha tegyük fel ló lennél,és valaki elvinne máshova,ahol még kajád sincs,nincs mivel leápoljanak stb...

Szóval mielőtt elhozod a lovat,a hozzá szükséges dolgokat meg kell venni,nem lehet üres kézzel fogadni :)

2013. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen állatot veszel, előbb be kell szerezni hozzá mindent, az állat az utolsó
2013. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Normális helyeken ez úgy működik, hogy a lő kötőfékét alapból adják a ló mellé, ha mást nem is.

Ha én vettem, ha másnak segítettem lovat választani 10/9 helyen nekünk adták a kötőféket, de persze mindig vittünk is magunkkal pár méretet. :)

Nagy valószínűséggel segít felvezetni, de nem árt vinned magaddal tapasztalt segítséget (már csak a vásárláshoz is).

Bár vettem már olyan lovat, ami a gazdája kezében olyan volt mint egy teljesen vadon élő állat. Később kiderült, hogy rendszeres verést kapott...

Érdekes, pár perc nyugtatás után úgy sétált fel a szállítóra, mintha egész életében ott lakott volna. :)

Azért búcsúzóul az előző tulajnak még rárúgott egyet a szállító felhajtott rámpájára.:DD


Mondjuk volt, ahol se a tulaj, se a leendő, se a "fuvaros" nem tudta felrakni. Se tolva, se csalva, sehogy. Nem akarták bódítani se, így maradt a haza sétálás (40 km-ről...), mert nem mert ráülni.

2013. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
persze, ez természetes, de a pl a lovagláshoz szükséges felszerelések méretre vannak, ahhoz azért előbb tudni kell a ló pontos méreteit gondolom
2013. dec. 31. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden ott kell legyen a szállítóban, ami kell. Mondjuk jobb helyeken nem kérik vissza a kötőféket meg a vezetőszárat, de úgyis vesz a tulajdonos olyat, amilyet ő szeretne. Én most keresek lovat saját részre, mielőtt hazajön, értelemszerűen meglesz minden, amire a kezdetekben szükség lesz.
2013. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mindig adnak kötőféket, bár általában a legcsövesebbet adják a lóval, viszont van is olyan babona, hogy azt soha ne szabad kidobni amivel vetted. nekem is megvan mindkét lovam ótvaros foszlós kötőféke.

ettől függetlenül vigyél magaddal, de fognak adni.


lóvásárlásnál pedig pont amiatt, hogy a lószállítás nem mindig megy olyan egyszerű és igen veszélyes dolog, általában az üzlet még azelőtt létrejön, hogy felvezetnék a lovat, a vásárló odaadja pénzt az eladó meg a kezébe adja a lovat, innentől oldd meg ahogy akarod, ha összetöri magát a ló a lószállítóra való felrakás közben az már a vevő baja. de persze szoktak segíteni, minden attól függ, hogy mennyire nehéz felrakni az adott lovat, aki szállítja az is ért hozzá többnyire (jó esetben).

2013. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki se lehet olyan pitiáner kolduskirály, hogy ne adjon egy 2000 Ft-os kötőféket egy 200000+++ Ft-os lóhoz a vevőnek... de ha mégis, akkor fogsz egy darab kötelet, és...

[link]

2014. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!