Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két kérdésem van (? )

Két kérdésem van (? )

Figyelt kérdés

1) Még sosem szoktattam zablához lovat,most viszont hozzá kell szoktatnom egy csikót.Rá vettem,hogy a szájába vegye,rákentem egy kis almát,hagy szokja és jó élmény legyen neki,de most már úgy is rágja a zablát ha nincs rajta semmi.Idővel abbahagyja majd?Ha esetleg ráteszem a kantárt és nagyon zavarja a zabla,hagyjam,hogy piszkálja,vagy inkább vegyem le?Nem nagyon szoktam lovagolni kantárral,de jó,ha hozzá van szokva... :)

Ja és a ló már nagyjából be van lovagolva,csomózott kötőfékkel. Futószárazni is szoktam,nincs különösebb probléma vele.


2)Nos ugyanez a ló hozzánk került,amióta itt van (1 hónap) még csak 1-szer ültem rá.Nincs lovas a közelemben aki tudna segíteni...Szóval ha indítanám nem nagyon megy előre inkább hátrál.Kimozgattam előtte mielőtt felültem rá,csak hát...még csikó.Szóval ha a ló hátrál miközben indítom mit kéne tennem? ( a pálcázást hagyjuk,elég menős paci).



2013. dec. 31. 13:59
 1/3 sac22 ***** válasza:

Szerintem idővel abbahagyja. Ha nem próbálj ki másik zablát.

Vagy használj hackamoret. Én azt szoktam csinálni ha egy ló hátrálni kezd hogy nem előre lovagolom hanem azt kérem tőle hogy hátráljon, így azért megy hátra felé mert én azt kérem tőle, persze ez nem bitzos hogy neked is bejön.( de az én lovam már nem csikó) kérj meg valakit hogy vezesse vagy szóljon rá hátulról.

2013. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Az nem baj, ha rágja, de ha a fogára tudja venni, nem jól van beállítva.


A másik kérdést hagyjuk, mert nem vagyok híve a belovaglás interneten való magyarázásnak.

2013. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy minek vettél csikót, ha nem tudod belovagolni? Ezzel rengeteget ártasz neki. Hagyjuk a pálcázást, mert nagyon menős? Baj van a megállítással? És ha elindul? Akkor hajtod, hajtod, amíg nem fárad kicsit. Csikóról van szó, nem meglepő, ha ugrál, ágaskodik majd pálcasegítségre. Csizmával segítesz neki, csípővel tolod, ha nem indul meg pálcával odacsippentesz (nem odavágsz) A pálcához is hozzá kell szoknia, plusz "Jó lovas kezében mindig ott a pálca" Akkor is, ha nem használja. Ajánlanám, hogy ha a közeledben nincs is, de távolabbról hívj egy hozzáértőt, aki belovagolja. Ilyen tudással nem szabad belovagolni. Egy idősebb paci kéne neked, amin szépen ellovagolgatsz és ezt csak jószándékból mondom.
2014. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!