Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyünk ez ellen?

Mit tegyünk ez ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Van egy hely ahol lovagolok ismerősnél, van 2 lovuk egy kanca és egy csődör. A kanca 3 éves be van lovagolva de csak annyira hogy felülnek rá meg megy. Kb semmit nem tud az én meglátásom szerint :/ bent a karámban nagyon lusta folyamatosan hajtani kell nem figyel semmire és ügetésben a karámkapu felé rohan az ellenkező irányba meg nem akar menni. Vágt.ba nagyon nehéz ugratni. A pálca nem megoldás, mert kirohan alólam ha pálca van a kezembe. Terepen viszont több lóval együtt nagyon pörgős. Mit tegyünk ez ellen?


2014. jan. 1. 23:10
 1/5 A kérdező kommentje:
azzal tisztában vagyok hogy az alapoktól kéne elkezdeni..de hogy?:/ lovaglás közben direkt nem figyel a lovasra, a csizmára nem reagál, csak akkor élénkül fel ha a szár végével noszogatjuk de akkor is csak pár lépésre. A pálcától pedig szerintem félhet mert már akkor is rohan ha csak a kezemben van miközben rajta ülök.
2014. jan. 1. 23:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt senki nem fog téged megtanítani lovagolni... Tessék hívni versenyző lovast, belovaglót vagy edzőt, magyarán olyat, aki képes belovagolni egy csikót.

A ló ugyanis nem "lusta", "nem figyel semmire", "nem akar menni", hanem fogalma sincs arról, hogy mit keresel a hátán. Neked meg fogalmad sincs, mit kellene csinálni, tehát ez így nem fog működni.

2014. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A ló egyértelmű jeleit adja, hogy gyűlöli a karámban kőrözést. Ha terepen szívesen dolgozik, menjél vele terepre, és kész.
2014. jan. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre mondják azt,hogy "vak vezet világtalant".

Nem ajánlom azt,hogy te lovagold be a lovat,de te tudod..

Ha viszont mégis te lovagolnád,akkor...

Mindent az elejéről..

1.) Jöhet a futószár,minden jármódban meg kell állnia a helyét,szóra vagy ostor/kézjelzésre végre kell,hogy hajtsa a kért feladatot.


2.) Felülsz rá,és elkezdesz vele lépésbe és ügetésbe lovagolni,figyelve a a jármód váltásokra(fokozatosan beiktatni a csizmasegítséget)


3.)Ha a 2. pont már jól megy,akkor elkezdhetsz vele lovarda figurákat csinálni(nagykör+átlóváltás),és próbálkozhatsz már a hajlítással,s a kikötőszárat szépen lassan 8-9 alkalmanként rövidítheted.. :)

Ha kikötőszárba már biztosan támaszkodik,próbálhatod te magad is lekérni a fejét. :)


4.)Miután a figurákat kikötővel szépen csinálja,és már kezdi figyelembe venni a csizmasegítséget,jöhet a vágta.

Vágtát fokozatosan felépíteni,először csak hanggal,majd lassan belepasszolva a csizmasegítséget.


5.)Miután a vágta is jól megy már,jöhet a többi figura,elhagyhatod a kikötőszárat/felválthatod gumira

Figyelj,hogy a segítségekre pontosan reagáljon(meghúz a derék,térddel+combbal szorít-enged,fél velvétel,testsúly segítség,hasonlók


De ez csak akkor fog menni,ha ezeket egy jól belovagolt lovon erőlködés nélkül végre tudod hajtani,és biztosan ülsz 3 jármódban.


Azt meg hülyeségnek tartom,hogy olyan lóval mentek terepre,aki nem reagál normálisan a segítségekre.

És részben azért is kanászkodik el,mert engeded pl. terepen,hogy a többi után rohanjon.

Te írtad,hogy nem lehet vágtába ugratni.

Akkor terepen hogy vágtázik? Csak nem a többi ló után rohan?? Na látod,ez az egyik,ahol a ló el lett rontva.

2014. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem engem kell szidni, nem én lovagoltam be a lovat! Segítséget kértem, amit a 3. válaszolótól meg is kaptam, köszönöm.
2014. jan. 2. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!