Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles bértartók nektek milyen...

Feles bértartók nektek milyen jó és rossz élményetek volt ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam rajta hogy én is feles bértartós leszek de kíváncsi vagyok másoknak a véleményére és élményeire ! Hogy megéri-e a feles tartás !?!

2014. jan. 1. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

itt mindenki le fogja húzni a feles tartást, nekem ugyan nincs vele tapasztalatom, de egy barátnőm amikor gyereket várt kiadta a lovát feles tartásba és egész normális tartót talált, de végül aki járt a lóhoz annak a tudása nem volt megfelelő és félt a lótól, ezért pár hónap múlva lemondat a dolgot és a barátnőm nem keresett mást. szerintem saját lovat kiadni egy feles tartónak nem lehet túl felemelő, de néha csak az mentheti meg a lótulajdonost az eladástól, illetve egy baleset/betegség, terhesség, külföldi munka esetén is jobb a lónak egy feles bértartó, mint ha mondjuk fél évig állna.

viszont feles tartónak lenni más lován tök jó, kipróbálhatja az ember milyen lenne, ha saját lova lenne, de tulajdonképpen túl nagy felelőssége nincs. ha nem jönnek ki a lóval akkor felbontja a megállapodást és nem jön többet, komoly döntést a lóval kapcsolatban nem kell meghoznia, szóval csak a jó része jut. én javaslom, hogy ha találsz neked való lovat szimpatikus gazdával, akkor próbáld meg! az azért nem árt, ha a feles bértartó és a ló tulajdonosa nagyjából egy szinten áll, mert ha nem, akkor az (is) komoly konfliktus forrás lehet. illetve az is fontos, hogy ugyanúgy álljatok a lovagláshoz, lóhoz (pl. ugyanannyi bemelegítést, leléptetést tartotok jónak, ugyanolyan alaposan pucoljátok, ugyanolyan talaj viszonyok között vágtáztok terepen ugyanolyan sebességgel és távon, stb.).

2014. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem nagyon köszönöm !!!:)
2014. jan. 2. 00:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem van lovam, egy hónapja találtam rá felestársat:) Mondjuk én nem pénzért adtam oda a lovat, de eddig csak jók a tapasztalataim:) Lelkes a lány, korrekt, ügyes lovas. Ha jó lovas vagy, és alázattal mész oda a lótartóhoz, és nem akarod őt überelni, akkor könnyű feletársnak lenni:)
2014. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én egy ideig voltam feles bértartó, ha tudsz alkalmazkodni, jól megértitek egymást a tulajdonossal, felelősségteljes vagy és van biztos lovastudásod, akkor van esély arra, hogy találj megfelelő párost. A szerződést viszont jó alaposan, mindenre kitérően meg kell írni.
2014. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Minden felestartó profi lovast akar társnak, meg minden... csak az a baj, hogy a profi lovas fogalma szubjektív. Ő így tanult lovagolni, te meg úgy, oszt ebből lehetnek surlódások. A másik szűk keresztmetszet a rendezvények kérdése. Mondjuk kié legyen a ló a falunapon? Nem árt ezt sem tisztázni a kezdet kezdetén. És mindent írásba kell szépen foglalni, mert a legjobb szándékú felestárssal is megesik, hogy egyszerűen rosszul emlékezik arra, hogy miben állapodtatok meg.
2014. jan. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"viszont feles tartónak lenni más lován tök jó, kipróbálhatja az ember milyen lenne, ha saját lova lenne, de tulajdonképpen túl nagy felelőssége nincs"

Ezzel nem igazán értek egyet. Igen is felelős érte. Ha az ő hibájából adódóan történik egy baleset és tegyük fel el kell altatni a lovad (ha van, ha nincs) milyen érzés lenne? Részemről, inkább halok előbb én éhen, minthogy a lovaimat más alá adjam. De, ha netán mégis rá kellene bólintanom és kárt tesz benne...Mondjuk úgy, hogy nem vagyok agresszív típus, de én is kárt tennék benne...:)

2014. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Széndékosan biztos nem okoz kárt. Baleset meg bárkit érhet. De tény, hogy el lehet azon merengeni, hogy az a baleset megtörtént-e volna, ha a ló nincs kiadva feles tartásba, hanem a karámban unatkozik...

Hát igen, egy lesántuláson mondjuk jól össze lehet veszni. Mondjuk belelép a dög egy vakondtúrásba a legelőn, és utána máris lehet acsarkodni, hogy "lesült alattad a ló, és még tagadod is?!" "De hát te alattad sérült le, és te tagadod!"

2014. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a felelősség kérdést úgy értettem, hogy nagy (és néha nehéz) döntéseket a ló tulajdonosának kell meghozni, nem a feles bértartónak. pl. hogy hol legyen bértartásban (ha mondjuk romlik a hely színvonala és máshova szeretnéd vinni), ha valami baja van hogy kezeljék, stb.

és most ha eltekintünk attól, hogy konkrétan alattad sérül le a ló bármi baja lehet (kólika, kehesség, ami nem lovaglás alatt alakul ki, vagy a karámban is lesántulhat), akkor a nagyon nehéz döntéseket a tulaj hozza meg, a feles tartónak nincs beleszólása.


mellesleg ha lesántul a feles tartó alatt a ló nyilván mindkét félnek iszonyú rossz, de mégis a ló tulajának a rosszabb!

2014. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem a döntésekkel van itt a baj, hanem a felelősséggel. Ezt bizony érdemes nagyon alaposan végiggondolni és szerződésbe fektetni, hogy ha bármi baja van a dögnek, ki fizet, mennyit fizet. No meg felmondási időt is érdemes kikötni, hogy ha netán lesántul a ló, vagy lesz rajta egy nyeregtörés, vagy bármi, ami lassan de ingyen meggyógyul, akkor se az legyen, hogy akkor a felestárs veszi a kalapját és otthagyja a tulajt a lekvárban.
2014. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Voltam felestartója lónak, mert ha pár napot állt, a gazdája már nem bírt vele, csak nem igazán ismerte el. Sajnos az én tudásom se volt még olyan rengeteg, de jól kijöttem a lóval. Viszont mivel többet foglalkoztam vele, illetve tapasztaltabb voltam a gazdájánál, ezért megsértődött rám, és szólás nélkül elvitte a lovat. Amég ez nem következett be, elég jól elvoltunk.
2014. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!