Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet az, hogy a fríz...

Hogy lehet az, hogy a fríz lovak olyan irreálisan drágák, miközben semmire sem jók? És ha olyan szigorúak a tenyésztésbe vétel követelményei, mint ahogy olvastam, akkor hogy lehet, hogy mégis ennyire kényesek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

azért ilyen drágák, mert még mindig viszonylag "újak" itthon, a legtöbb tenyésztésre úgy-ahogy alkalmas egyedet Hollandiából hozták be, ami nem olcsó mulatság. az más kérdés, hogy Hollanidában a legértéktelenebbeket vették meg, amivel ott nem tenyésztenének... viszont ott teljesen mások a ló árak, ezt is számításba kell venni.

nos ha itthon van egy Hollandiából importált kancád, ami sokba került, befedezteted hivatalosan egy ménnel, 11 hónap múlva megszületik a csikó, amit még felnevelsz az így együtt rohadt sok pénz, nyilván nem fogod odaadni 80.000-ért. ezért drágák.


a kényességük meg részben azért van, mert itthon tényleg sok olyan egyeddel kezdtek tenyészteni, amiket olcsón szereztek be Hollandiában, másrészt pedig ez egy Hollandiában kitenyésztett fajta, gondolj bele mennyire más ott a klíma, ott nincs se 40 fok perzselő nappal, se -20 hóval, nehezebben viselik a magyar időjárási viszonyokat, de nem csak azt, itt minden más, a takarmány is tök más lesz ilyen klímán, mint ott.

2014. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azért kényesek,mert túl vannak tenyésztve.

pl van egy kancád,de ahhoz csak pl 2mént tudsz választani,h ne legyen akkora a beltenyésztési százalék.

Fogatba és cirkuszi lónak elég keresettek ezek a lov

2014. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem gyönyörűek..... és nem csak fogat lovak hanem kiváló díjloasok is ....
2014. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz, mint egy külföldi minőségi autó, teszem azt egy Ford Mustang például. Nem kell csak Ausztriáig menni és megkapod 3-4 millióért ugyanazt, amit itthon 17-ért kínálnak...
2014. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Díjlónak inkább ne,ellehet vele bohóckodni de inkább csak "pakolja" magát,sokkal inkább cirkuszi. Drágák,a presztízs miatt. Tetszik ,nem tetszik ez amolyan divatló. És igen,túl vannak tenyésztve, nem olyan ellenállóak ,mint egy átlagos ló. Nekem lenne sok pénzem ,akkor se kéne az tuti !
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (mennek a zöld kezek), így már jobban értem!

Azért kérdeztem, mert nincs személyes tapasztalatom velük (egyszer ha láttam őket bemutatón), és lovas ismeretségi körömben sincs senkinek fríze.

2014. jan. 2. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A túltenyésztettséget azért így nem merném kijelenteni, hiszen meg van határozva, hogy a tervezett párosításban mennyire szerepelhet közös ős. Én inkább azt mondanám, hogy a szőrzete miatt érzékeny, illetve ahhoz képest, hogy sportban nem ál az élen egyik szakágban sem, drága. Nyilván azért kérhetnek értük ennyit, mert van rá fizetőképes kereslet, hiszen most divatosnak számít, és mivel mindenki tudja, hogy viszonylag drágák (legalábbis a hobbilovak között), egyfajta sátuszszimbólumnak is számítanak. Felénk pl. több cigánynak is van fríz fogata, mert azzal tudnak menőzni, plusz lehozni ilyen-olyan csikókat, amiket el is tudnak adni jó áron, hiszen a jócsaládból való hobbista, fríbolond kislányoknak aztán édesmindegy a származás, csak nagy legyen, fekete, meg legyen hosszú sörénye.
2014. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Max közép díjlovas osztály,de amúgy nem kifejezetten jó díjló. Fogatlónak nagyon jók, és mutatósak a hintóban. Emellett hobbilónak (terepre,kisebb ugrásra,akár egy kis western) is nagyonjók ,mert általába véve nyugodt kezes lovak.
2014. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj a tenyésztéssel, hogy amíg ez úgy is mehet, hogy telibekakilom, van egy kancám, rávágok egy tetszőleges mént, nincs papírja ,de fríz, és annak is tűnik, addig sokaknak édesmindegy lesz, hogy az a ló mennyire is reprezentálja a fajtát...

Az ára meg kereslet-kínálat: viszonylag kevés ilyen fajtájú ló van, a kereslet viszonylag nagy rá, mert nagy, fekete és szőrös, meg dekoratív lovacskák, így az ára mehet fel, ha a kereslet megmarad...

2014. jan. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

én még a fogatra való alkalmasságot is megkérdőjelezném.

látott valaha valaki bármilyen kategóriás versenyen fríz fogatot?


nagyon mutatós, kirakatba való lovak.

2014. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!