Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez ilyen megszokott lenne,...

Ez ilyen megszokott lenne, hogy a lovasok leszoljak egymast a masik hata mogott?

Figyelt kérdés

Legutobb azt hallottam vissza egy lanyrol, hogy egy lovas oktato :"Minden alkalommal elmondok egy imat erte, amikor latom terepen."

Igy nyilatkozik rola... es hogy milyen rosszul ul a lovon stb.

O egy volt lovas oktato, most lovasz azon a tanyan, ahol lovagolt ez a bizonyos lany.


2014. jan. 4. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ajaj de még mennyire megszokott. Mindenki kibeszél mindenkit a háta mögött,a fodrászszalon egy lovardához képest a kanyarba sincs. De tényleg vannak sajna ,akik nincsenek jól felkészítve,mégis terepen vannak már.
2014. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért az vicces, hogy a lovas oktató szólja le a lányt, végül is ő nem tanította meg rendesen. Egyébként ahova én jártam ott is ez volt, nem egyszer hallottam hogy az oktató 4-5 lánnyal röhögcsél azokon, akik épp lovagolnak.
2014. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom az én régi lovardámban is ez ment.

A lányok,akik oda járni segíteni lovaglásért cserébe nem tartanak sehol és persze hogy kibeszélik azt,akinek van arra pénze,hogy kifizesse az órát,így megtanuljon rendesen lovagolni.

Szerintem ez nem csak a lovardában meg így,mindenhol kibeszélik a jobbat az irigyek.

Szerintem amúgy nem szép az oktatótól,hogy ilyet mond.

Akkor minek viszi terepre a lányt,ha nem tud rendesen lovagolni?Nem értem...Alapvetően sem mehetne terepre.

Igazából,ha imát mond érte,a saját hibáját nem veszi észre.

1.Nem tud lovagolni rendesen?-Tanítsa meg,az ő dolga.

2.Terepre megy?-Ne engedje.

Ennyi :)

2014. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
80%

Muszáj hozzászólnom ehhez, mint külsős:)

ez csupán szerény véleményem,(egy lovarda mellett élek egy lovas hagyományokkal rendelkező városban, de én még annyi primitív és kétszínű embert, mint a lovas társadalomban, sehol nem láttam. Tisztelet a kivételnek. Totál gáz ember a nagy részük.

2014. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos a legtöbb lovasra sajnos ez jellemző...
2014. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Van igaza a 4. válaszolónak.

Én is csak azt látom,hogy a nagy körökben minden csak a pénzről szól,ergo akinek van pénze nyomják a reklámot újságban,neten,közben ugyan olyan jó,sőt néha még rosszabb is,mint a kevésbé híres kiképzők,lovasok.

Ha valaki vesz egy lovat,és jobb lovat vesz,mint a másik lovas,le van hurrogva,hogy "tele van pénzzel".Ki van beszélve.Az én falumban az összes lovas a kocsma előtt minden reggel-a lovakat nem tudom ki eteti meg.

A lovasoktatásnál az oktató nemhogy segítene a tanítványoknak,még ki is röhögi őket.Ha rendesen végezné a munkáját,nem kéne röhögni.

Egy évig voltam egy lovardában,úgy hogy előtte lovagoltam,nem pár évet.A cavalettiig jutottunk el...

Átmentem az ismerősömékhez,egyfolytában terepen lovagoltunk.Megtanultam rendesen lovagolni.Náluk is...aki kicsit félt a lovaktól vagy valami,ki lett beszélve.


Ez a lovas társadalom ....-2013-2014-....-ben.

2014. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 x) ***** válasza:
Sajnos elég gyakori az ilyen. És valahogy mindig a rosszabb, alkalmatlanabb lovas szólja le azt, aki rendesen dolgozik, komolyan veszi és tehetséges. De ez igazából mindenhol jelen van, nem csak a lovasok között.
2014. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem az oktatóm mondta az egyik felnőtt lovagolni tanulóról, hogy belőle nem lesz valami nagy lovas. de ettől függetlenül minden héten 2x 1 órát oktatja, rendesen kijavítja a hibáit, nem pedig kiröhögi. mondjuk az meg a másik dolog, hogy az a felnőtt (!) lovas szinte mindenre azt mondja, hogy muszáj???" elvárja, hogy felszerszámozzam a lovát, meg hogy kihozzam a legelőről, mert ő "nem szeretné". a lánya is ide jár és ő is egy kicsit el van kényeztetve, de kedves és ha valamire megkérjük (pl. hozzon ide egy kötőféket) akkor megteszi, így mi is kölcsönösen segítjük. az oktatóm még csak most engedte a lányt szabadon menni, ezért a futószára körben megy a lány, hogy az irányítás kicsit könnyebben menjen ugye. az osztályosok meg egész lovardában mennek. köztük van a szülője (aki mellesleg a legkezesebb lovakat is néha nehezen irányítja) aki még a lánynak szól minden hibájáért, nem a maga lovára figyel. szóval nem értem mert olyanokat mond, hogy "hát nem igaz, mondta az oktató, hogy hogy csináld, miért nem csinálod gy?!" szóval igen, sajnos minden lovardában megy a pletyka....
2014. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Veina ***** válasza:
Sajnos van ilyen :/ nekem szerencsém van mert olyan helyen vagyok ahol csak vendégek lovagolna tavasztól őszig. Ezért engem ez nem fenyeget, hogy kibeszélnek
2014. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én meg úgy gondolom, hogy véleménye mindenkinek lehet és szólásszabadság is van. Emellett és soha nem mondok senkiről olyat, amit ne mondanék a szemébe. De ha valaki megkérdez, mit gondolok x-ről, a lováról, a frizurájáról, a bármijéről, miért ne mondanám meg? Nem kell úgy csinálni, mintha ti soha, de soha nem beszélnétek másokról sem az iskolában, sem a munkahelyen, sem sehol, mert ilyen nincs, aki ezt állítja és el is hiszi, as saját magának hazudik.


Egyébként ha lovaglásról van szó, igenis nézni kell más lovasokat, észre kell venni a jó és a rossz dolgokat is a lovaglásukban. Nekem mindig azt mondták, hogy a nálam nem csak jobb, hanem gyengébb lovasokat is meg kell figyelnem, mert nagyon hasznos. A negatív véleménynyilvánítás mellé azért illik megjegyezni valami pozitívat is, hiszen úgy teljes a kép. Lehet, hogy azért a lovasért imádkoznak, ha terepre megy, de közben van, amiben sokkal jobb, mint mások.

2014. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!