Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyibe kerülnek ezek az...

Linda1999 kérdése:

Menyibe kerülnek ezek az eszközök:?

Figyelt kérdés

kantár nyereg ínvédő kikötő nyeregalátét izaztó

kötőfék szár

csutakoló vakaró patakaparó szivacs sörényfésű tajték lehúzó patazsír sampon


2014. jan. 5. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyerget, zablát, kantárt, hevedert, ínvédőt csak akkor vegyél, ha már megvan a ló és tudod milyen méret kell.


Kantár és nyereg ára attól függ,hogy használtan veszed vagy újonan. Kantárból újat kapsz 10 ezer Ft körül, használtan már a feléért is.

Nyerget érdemes rápróbálni a lóra, használt jó minőségű nyerget már kapsz 60 ezerért, viszont azért jól nézd át ne legyen törött a váza, épek legyenek a felrántószíjak és a tömése is legyen rendben.

Új nyeregnél az ilyen 50-60 ezres komplett nyergeket inkább kerüld el, elég gyér minőségűek, ott olyan 80-100 körül már kapsz olyat, ami sokáig jó lesz.


Nyeregalátétből (=izzasztó) vegyél újat, ne túl vékonyat, olyan 6000-8000Ft kerül.


Ajánlatos így télre egy polártakaró, az olcsóbbak 6-7 ezertől indulnak.


A vakarók, kefék, patakaparó..stb párszázas tételek maximum 3-4000 Ft érdemes rákölteni. (semmivel sem tud többet a 2000Ft-os vakaró az 500Ft-osnál).


Sampont külön nem veszek, egy literes WU2t szoktam a lóra használni, tökéletes tisztít, és olcsó, persze a szemébe ne kend :D

Patazsír 1500-2000 Ft és jó sokáig elég.


Amire szükséged van még az a szerszámokhoz bőrápoló szer, én méhviaszos glicerines szappannal és nedves szivaccsal törlöm át először a bőröket, majd bőrolajjal átkenem.

Glicerines szappan dm-ben 800Ft 3 db (szép barna színe van) [link]

Bőrolajból én Columbust szoktam venni kb 2000Ft 1 liter.

2014. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rámész bármelyik lovasbolt vagy webshop oldalára és megtudod, google a barátod. Használtan is találsz a jófogás.hu-n és az efféle honlapokon.
2014. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kantárt (Stübbent, használtan, kompletten) 2500ért vettem

nyerget 50-60 körül kapsz

invédőt nem használok mert feleslegesnek tartom..

alátét attól függ milyet szeretnél, én abból újat ajánlok az egy 5-6Es tétel

kötőfék 1500körül..

vezetőszárat meg nagyon egyszerűen megoldod.. veszel 2m kötelet(200-500ft körül) meg egy karabínert (150ft) és összerakod.. lovasboltban 1500alatt nem nagyon találsz..

ápoló szettet (vakaró, patakaparó, 2kefe, szivacs, fésű) horzéban vettem asszem 2500ért..

tajték lehúzónak a legjobb egy marék szalma.. azt végig húzod rajta és so perfect!:D

patazsír.. ezt passzolom .. birka faggyút használok ha kell de általában nincs rá szükség..

samponnak wu2 vagy baba..:D

lótakaróm nincs viszont van régifajta pokrócom.. vásárban 3000ért láttam.. az kellhet még..

2014. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Linda drága, közel ugyan ezt a kérdést tetted fel alig 2 hete. :D Írd be a google-be, hogy lovas piactér. Ott van kép, ár, választék.
2014. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-mas én tajték vonónak bálamadzagot használok. Megfogom a két végét, kifeszítem és úgy húzom le a szőrén. Nyáron tök jó mikor lemosod és ezzel húzod le róla a vizet :D
2014. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!