Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat venni....

Szeretnék egy lovat venni. Itthon tartanám. Kb mennyibe kerülne a havi takarmányozása?

Figyelt kérdés
Kissebb testűre gondoltam pl: Hucul vagy Fjord. Esetleg tudtok még ilyen hasonlókat? A hátsó udvarban van egy istálló, ott lenne, és nem messze tőlünk egy füves területre vinném legelni.
2014. jan. 6. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:

egyhavi átlagfizetés - oltások, állatorvos (akkor is, ha nem beteg), lóútlevél, kovács, trágya elszállíttatása (6-7 naponta kelnek ki a légylárvák, és nem elég csak az istállóból kipakolni az udvar másik sarkába) és akkor még nem evett jó minőségű zabot, szénát, vitaminokat.

Egyszeri beruházás, de muszáj: ápoló és gondozó eszközök, úgy mint patakaparó, kefék, lótakaró, itató-etető stb.

És felejtsd el, hogy elmész két napra valahová, nemhogy két hétre nyaralni. A ló élő állat, amit nem lehet kikapcsolni és nem foglalkozni vele napokig, unnepnapokon is és még a születésnapodon is kell gondozni-etetni, meg a vakáció idején is, minden nap. Jártatni, mozgatni, és amig a barátnőd a buliban van, neked a trágyát kell kipakolni vagy kivinni jártatni, akkor is, ha már háromhete esik az eső (különben beteg lehet, az úgynevezett "ünnepi betegség"-be bele is pusztulhat.

Nagyon jól gondold meg, a felelős állattartás nem játék. Élő állat, ami több évre, minden napodat leköti.

2014. jan. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
LOVAT EGYEDÜL NEM TARTUNK!!!!!!!!!!
2014. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itató, etető az van, mivel régebben volt 2 lovunk, megmaradtak a szerszámok is pl lókefe stb... és nem egyedül tartanám, lenne mellette 2 kecske , én úgytudtam , hogy az elég nem ? Vagy kell még egy ló?
2014. jan. 7. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, kell még egy ló, a kecske ezt nem pótolhatja (ismerek olyan lovat, akit annyira zavartak a kecskét hogy az egyiket kinyírta). A kecskének, báránynak más vérmérsékletük van: amit a ló "takarodj vagy megharaplak"-nak szán, az számukra játékra vagy küzdelemre való felhívás lehet.

Hucul, fjord - ilyen típusú fajták még a haflingi, nori (németül noriker), konyik, bardigiano. A tartás szempontjából ezeknél a fajtáknál előny hogy általában nincs szükségük patkóra (így lényegesen olcsóbb a kovács, mert csak körmölni kell), ritkábban betegszenek meg, kevesebbet fogyasztanak és kevesebb trágyát is termelnek. Persze ettől függetlenül ugyan olyan ellátásra van szükségük, mint a többi lónak.

Hogy mennyibe kerülne havonta, azt pontosan nem tudom: attól függ mennyi takarmányt és szénát tudsz előre beszerezni és elraktározni és hogy el tudod-e szállítatni a trágyát akár ingyen. Ha elég dús füvű, egészséges legelőd van, akkor lehet hogy az első hónapokban nem kell külön etetned. Hucul esetében például tudom, hogy a napi legelőzés mellett egy maroknyi zabtól is el tud hízni, pedig rendszeresen mozgatva volt.

A szeszámokról annyit, hogy ami az előző lovaitoké volt (nyereg, kantár, hám), az nem biztos hogy méretben most is megfelelő lesz, tehát ezekből is új kell.

2014. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-)
2014. jan. 7. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy ló egyedül nem ló, ráadásul a kecske és a bárány nem jó társállat számára, még, ha esetleg el is fogadja a jelenlétüket... A póni vagy a szamár megfelelő társ már.

Egyébként ha a szénát, szalmát és az abrakod veszed, akkor két lóra már nem sokkal olcsóbb, mint, ha bértartanál egyet, főleg belekalkulálva a ráfordítandó időt.


Kisebb testű lónak ott van a welsh, a C és a D változat már elég magas. De ott vannak a kislovak, mint a haflingi, sportpóni, pólópóni, törpeló, bosnyák, konik, hucul, dülmen, fjord, connemara, camargue, mérens, esetlegesen a izlandi póni vagy a highland, newforest, fell...

2014. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egész nap legyen karámba !! Maximum estére tedd istállóba.

nekem télen 40ezer/3 hónap/1 ló és egy póni

2014. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!