Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magasság kérdés?

Magasság kérdés?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megállapítani hogy a lovasnak milyen magas ló az optimális, és mi még a "jó"? Pl.: egy 170 cm-es lovasnak mi az alsó- felső határ, ha lovat szeretne venni?
2014. jan. 7. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy ezt "hivatalosan" hogy van, azt nem tudom. De én 170 cm magas vagyok, a lovam 165 cm, kecses, telivér. És mindenki azt mondja, hogy éppen hogy jó. Még jó helyen van a lábam, nem ér le a hasa alá, úgyhogy még pont jó, de ha nagyobb lenne, előnyösebb lenne.

Fontos, hogy ne legyen túl kicsi, mert akkor nem találja meg rajta az ember az egyensúlyát rendesen, vagy az ülése bánja.

2014. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer valahol azt olvastam (nem biztos, hogy így van), hogy az ideális marmagasság a lovas szemmagassága. Az pedig, hogy a lábad meddig ér le nem feltétlenül függvénye a magasságnak. Az inkább alkati kérdés. Például egy Akhal-nak elég keskeny a mellkasa a magasságához képest...
2014. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy zömök kis fjordom van, 143 centis marmagassággal, pont befér a hónom alá, én 172 centi vagyok, vékony. Nem nézek ki rajta nevetségesen, és nem is érzem kicsinek, de kellett 1-2 hét, míg hozzászoktam, de most már nem tudnék megválni tőle. Szerintem a lényeg, hogy jól érezd magad vele, én sem akartam kipróbálni ezt a lovat, hiába vágytam rá nagyon, de végül nagyon örülök, hogy megtettem, most már tudom, hogy jó döntés volt.:) Hogy elbír-e, az már nem kérdés, egy ideig a miatt is aggódtam, de aztán az edzőm megnyugtatott.

Ha 170 centi magas vagy, szerintem először válaszd ki, hogy milyen típusú lovat szeretnél (melegvérű, póni, telivér, valamiféle támpont), utána pedig tedd fel ezt a kérdést már konkrét lóval. Tudnod kell, milyen az alkata, teherbíró képessége, hasonlók. ^^ Sok sikert, ha lovat szeretnél vásárolni.

2014. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom, hogy az az ideális, ha szemmagasságban van a marja. egyébként a 170 cm ideális, mert egy 145 centis arabon és egy 180 centis sportlovon se nézel ki nagyon hülyén.

egyébként én is 170 vagyok és nekem is telivérem van, bár az bottal csak 162, de szerintem pont jó, mások szerint is pont a méretem!

2014. jan. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást! :)
2014. jan. 8. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindig szerettem, hogy relatíve magas (182 cm) vagyok, mert könnyedén ellátok az átlagember feje fölött, azonban lóválasztásnál katasztrófa ez a méret. 165cm marmagasság alatt olyan "megy a juhász a szamáron" feeling van. 165 fölött meg értelmes pacc-ot találni elég nagy kihívás, mikor a "belovagolt" jelzőt arra is ráaggatják, ami csak nyerget látott...
2014. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én 187 cm vagyok, a pacim háta 115 cm kb, tökéletesen megy alattam :D félvér, japán blokk osztrák váz, honda keresztezve ktm el :D
2014. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!