Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használt már valaki ilyen...

Használt már valaki ilyen nyerget?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Véletlenül találtam erre a nyeregre és a kialakítása megtetszett. A marketing szöveg is elég megnyerő. Érdekelne, hogy használt-e már valaki ilyet, vagy hallott-e róla jót avagy rosszat. Előre is köszi a segítséget.

[link]



2014. jan. 7. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Barefoot nyergekről csak jót hallani.:)
2014. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg jó nyergek,a ló hátát nem teszik tönkre,még akkor sem,ha kicsit helytelen az ülésünk.Más bennük ülni,a lónak is kényelmesebb.Az ára nekem kissé sok,de akinek van pénze,annak nem akadály :) Habár speciel amit linkeltél nem is olyan drága :D

Nincsen váza,ami hosszabb távra nem túl jó (több órás idomító munkára v. terepre),de ha nem lovagolsz minden nap 3-4 órát terepen,akkor nem lehet gond.

De ennyi pénzért lóra illő,egyedi nyerget csináltathatsz vázzal.

Én egy kantárt vettem tőlük,szereti a pacim,jól is áll neki:

[link]

Itt van egy kérdés,itt is olvashatsz róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4952978-veleme..

2014. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi hogy belekérdezek, de ebbe nem nyomjuk a ló hátát? mert ugye ha szőrén ülünk is egy pontban nyomjuk, a váz pedig azért van hogy eloszlassa a súlyt. akkor ez hogy oszlatja el? :)
2014. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, átverés az egész. Ahogyan írja az előző is, tök jó nyereg, csak ne lovagolj benne egyszerre sokat. Meg igazából túl gyakran se. Akkor már vegyél patracot, havi 1-2 alkalomra az is elég, olcsóbb. Én biztosan nem költenék ilyenre, 150-ért már méretre szabnak egy vázzal rendelkező nyerget nekem, a lovamra, egyedileg.
2014. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm szépen! Ezek szerint porhintés, valahogy sejtettem:)

Ment a zöld pacsi mindenkinek!

2014. jan. 8. 05:47
 6/8 anonim válasza:
Nekem pont ilyen nyergem van. Ez a nyereg hosszabb távra is nagyon alkalmas. Mivel én a lovammal távlovagló versenyekre és túrákra járunk. Sosem törte fel semmiét. Nagyon kényelmes! Télen pedig olyan jó mikor melegit :D :3 Igaz nincs váza, de ez teljessen átveszi a ló hátát, és nem fogja nyomni a hátát sem semmi. Igaz nekem az alátéttel volt gond, mivel én nagyon féltem a marját neki. És ennek nincs markamrája, ami nem túl jó, mivel a nagyobb marú lovakra nem ajánlot. Az enyémnek nem nagyon van marja. És tényleg nagyon jó nyereg, de sok mindnekinek nem tetszik, sokak szerint többet ér, ha egy zsákot vesznek. -.- Nagyon erős nyereg. 3-4 éve megvan. Folyamatosan használom, és semmi baja, persze jól karban van tartva. Bocsánat a helytelen irásét!
2014. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindenkinek más az izlése, eleinte mikor megvettem mindenki mondta, hogy semmire sem való. Nem igaz! Tényleg ezzel a nyereggel járok túrákra versenyekre. És nem hiába az a neve, hogy Kanadai Western túranyereg. NAGYON KÖNNYŰ, PEHELYSÚLYÚ, nekem ez is nagyon tetszik benne. Kényelmes. Igaz nincs váza, ami nem túl jó eggyes lovaknak, se markamrája. De lehet csernéli nála az első és hátsó nyeregkápát. A kengyelje pedig nagy, nem csúszik belőle ki a lábad. Praktikus kis nyereg. De őszintén bevallom, hogy szerintem egy átlagos angol nyerget többet ér megvenni. Mert, ha nem ismered, lehet nem tetszik. Énúgymond vakon vettem, nem ismertem. De bejön. De többet ér azért egy hagyományos angol nyereg. Előző voltam.
2014. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A váz nélküli nyereggel nem az a gond, hogy feltöri a ló marját esetleg... A gond az, hogy nem oszlatja el a súlyt, és ennek a hatása hosszútávon jelentkezhet. Hiába fekszik fel nagy felületen innentől kezdve... Nem véletlenül nem került elő a katonaságban a váz nélküli nyereg sosem, pedig a lovaglás az első vh-ig kizárólag ott volt érdemben jelen. Ott voltak távok rendesen, terep, ugrás, sebesség, stb - ha könnyű, ha nem, maradt a váz.
2014. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!