Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasruházatból miből mennyi...

Lovasruházatból miből mennyi van nektek? Gericvédő vagy mellény?

Figyelt kérdés

A gericvédő olcsóbb kényelmesebb a mellény drágább de jobban véd (a pénz annyira nem fontos) szerintetek mit vegyek (egyelőre hobbilovas 1-2 év múlva versenylovas)?

Mibő mennyi cuccotok van (ruha és egyéb)?



2014. jan. 8. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért az a versenyzés elég tág fogalom. Falusi libakergetőkön szándékozol indulni vagy tán nemzetközi versenyeken?:)

Szerintem nem a ruhák márkája, száma a fontos, hanem a lovaglásod minősége.

Én például soha életemben nem vettem fel se mellényt, se gerincvédőt. Hívhatják felelőtlenségnek, engem zavar, szerintem meg az nem egészséges, ha valami lovaglás közben eltereli a figyelmem. :)

A kérdésed "egyéb" részéhez is válaszolva, ha ide csizmákat, lószerszámokat értesz, abból temérdek mennyiség van. :DD Főleg a fogyó cikkekből.

2014. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bértartásos lótulajdonos, hobbi lovas vagyok, van kb 6 lovagló nadrágom, 3 lábszárvédőm, téli és nyári csizmám, sok kesztyűm, van 1 kimondottan lovas kabátom (téli) a többi felsőruházatom nem lovas, csak ócska/kimoshatatlan foltos/divatja múlt/kitágult és ennyi. nincs se kobakom, se gerinc védőm, se semmi védő felszerelésem.
2014. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 nadrág, 1 lovaglócipő és 1 lábszárvédő és 1 kobak, plusz 1 nemlovas rövid télikabát, 1 nemlovas rövid őszikabát. Plusz természetesen a KOBAK. Mellényt tervezek venni, de olyat, ami nem tank - eddig kölcsönmellényben terepeztem, karámban meg nem használtam semmit. Heti 3 lovaglás télen-nyáron.
2014. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gericvédő vagy mellény? Itt arra gondoltam mit javasoltok melyik a jobb kényelmesebb melyik ami inkább megéri?

Versenylovasnál városi megyeikre gondoltam természetesen majd egyszer lehet hogy országos vagy nemzetközi is lesz belőle de attól függ lesz-e majd kedvem és tehetségem.

Egyébnél ruhára csizmára ilyenekre gondoltam.

Hány lovaglónadrágotok, pólótok, zoknitok, kesztyűtök van? Van-e csizmátok?

2014. jan. 8. 18:14
 5/12 anonim ***** válasza:
lovaglónadrágból 1, lábszárvédőből 1, cipőből 1, zokniból egy sem (télre sízokni), pólókból nincs külön lovaglásra való, szerintem hobbira tök felesleges, a zoknikkal együtt. otthon ami találok, azt használom. a gerincvédőről, mellényről nem tudok nyilatkozni, sosem használtam egyiket sem, de azt tudom, a mellény jóval többet véd, míg a g.védő csak és kizárólag a gerincet.
2014. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1 lovagló nadrág, 1 lovaglócipő, 1 lábszárvédő, 1 kesztyű, 1 gerincvédő, lovaglómellény. Pólót zoknit pulcsit az időhöz mérten veszek fel. Azok nem lovas cuccok. Grrincvédőt vegyél! Mert: olcsóbb, jobban védi a gerincet, kényelmesebb.

ne vegyél mellényt mert: nem védi annyira a gerincet csak ha a legjobbat veszed meg az meg 2* 3* annyiba kerül,kényelmetlen

2014. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt írja, hogy a pénz nem szempont, akkor pedig a mellény szerintem jobban véd. Az a helyzet, hogy a lovas tipikusan nem a háti gerincet, hanem a nyaki gerincet töri el (fejjel előre leesés), azt pedig se a gerincvédő, se a mellény nem védi.

A legjobb mellényekben amúgy van gerinc részen keményítés.


Én a kérdező helyében ugráshoz mindenképpen mellényt vennék. A díjlovaglás tipikusan nem a sebességről szól, úgyhogy a gerincvédőt is elégnek érezném (bár a mellény nem hátrány, max az öltözködés miatt). Militaryhoz mellény.

2014. jan. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem számít az ár, mellényt vegyél inkább. Nem véletlen, militaryban, galoppon is jellemzően mellényt hordanak a lovasok, nem gerincvédőt.


Nekem nincs egy se, de ha lesz, mellény lesz. Van egy jó fazonú gumicsizmám, egy jó kesztyűm, egy egyszerű nadrágom, egy szuper hosszú pálcám és egy galopp kobakom, én nem versenyzek, szóval ennél többre nem volt szükségem az évek alatt. Majd ha oda kerülsz, hogy versenyen indulsz, akkor lesz érdemes versenyfelszerelést vásárolnod.

2014. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De díjugratásban zakó alá a gerincvédőt inkább fel lehet venni mint a mellényt nem?

Nekem van 1 lovaszokni, lovagló cipő, chaps, lovaglónadrág, kobak, kesztyű, egy sima pólót használok.

2014. jan. 9. 18:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy már aktuális de èn is mondom hogy nekem mik vannak: 2 lovaglónadrág, 1kobak, 2pár kesztyű (tèli ès nyári), csizma, gerincvèdő, ès majd fogok venni lovaglózoknit.
2015. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!