Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajta a legideálisabb...

Melyik lófajta a legideálisabb ehez (többi lent)?

Figyelt kérdés

saját lónak lenne

ugró versenyekre járnék vele, meg terepre

minden nap kb több órahosszát töltenék vele

szeretem a kalandokat, ugyan akkor a nem ijedős lovakat kedvelebb inkább

tudom hogy sok minden egyedtől függ, de átlagosan mejik lófajtában van meg mindez?

fontos hogy nagyon jó ugróló legyen és ne legyen olyan ijedős



2014. jan. 9. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én kisbéri félvért, vagy magyar sportlovat javasolnék! Volt mindkettő, rideg tartásban tartottuk őket, és mindkettővel végeztünk rendszeres ugrómunkát, és hetente többször kijártunk velük hosszú terepekre, túrákra is. :)
2014. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%

Ha tudod, hogy egyed függő, akkor nem értem a kérdést?

NEM lehet fajta alapján beskatulyázni. Legalábbis hozzáértők nem teszik...Ugró verseny meg túl tág fogalom, 60 centit vagy 110et akarsz ugrani? Nem mindegy.

2014. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is kisbéri , hihetetlen jó lovak akiket ismerek jól ugranak és szeretnek terepre menni , de lovastudás kell hozájuk mert könnyen elronthatoak.
2014. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Terepre mindennel lehet,arra is alkalmas minden,hogy órahosszát vele tölts. Viszont Az díjugratás és díjugratás között is vannak különbségek,120 cm -ig minden ló megugratható általában,e fölött már komolyabb lovak kellenek. Az ijedősség ha tudod jól lovagolni,akkor kiküszöbölhető valamelyest. Magyar sportló , egy jobb telivér ,oldenburgi és akár kisbéri de még a magyar félvér is megfelelhet sok más fajta mellett.
2014. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha versenyezni szándékozol, gondolom már van egy edződ, aki eddig is tanított, mivel az otthoni-ugribugri és a verseny közt vannak különbségek, ráadásul ha nincs szakmai segítséged könnyen belenevelhetsz rossz szokásokat a lovadba, pl ha ráhagyod a kitéréseket.

Na ezt az edzőt kéne kérdezne, hogy neked milyen lovat ajánlana.

2014. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es ne hülyéskedj...120 centit minden jó megugorja? Láttál már te pl egy shetit vagy egy clydesdale-t ekkorát ugrani?:D
2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

130 vagy a fölött ugranékigaz még nem most gondolkozom a lóban, majd a későbbiekbe, mert még vágtázni sem tudok ugratni meg nem ugrottam még, de nagyon érdekel ez a szakág

az a kérésem (azoknak akik nem értik), hogy melyik fajtára jellemző álltalánosan az hogy nyugodtak, szeretnek terepen lovagolni, nem olyan ilyedősek, hogy egy mókus elszalad előttük és felágaskodik vagy elrohan és jól ugranak akár 130 cm felett is :)

az oldenburgi a kedvencem arról vélemények? (de jöhetnek még más fajták is) :)

2014. jan. 10. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
6 os: akkor ha úgy tetszik minden ÁTLAGOS ló megugorja.
2014. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
120-at biztos nem.. 60 cm még esetleg, de 120-at már nem.
2014. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a quarter horse-kat ajánlanám,nagyon jó lovak, terepen nem ilyedősek, (ez egyedfüggő,de általánosságban..) nagyon szívósak, sokoldalúak. (Én nemrég kaptam egy quartert és nagyon jó kis ló, szívós, nem fél semmitől.) Szerintem ne egy konkrét fajta alapján válassz lovat, mert egyedfüggő, hogy melyik jó ugró, melyik jó terepen..stb. De szerintem a te igényednek a quarter felene meg, akár hobbilónak, akár ugrani. (nem mindeggyik quarter jó ugró)
2014. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!