Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a lóútlevél?...

Mennyibe kerül a lóútlevél? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy egy olyan lónak a lóútlevele melynek van sütése, de szerintem ez hamis, mert nem hordozza a fajta jellegét, szóval egy ilyen lónak hozzávetőlegesen vérvételtől az utolsó kiszállási díjig nagyjából mennyi a költsége? Borsodban két tenyésztési felügyelő van, Ibrányi András és Novotni Péter. Mivel nem igazán tudom ennek a folyamatnak a menetét, így a költségekben sem vagyok túl jártas, nem szeretném ha plusz 10 ezreseket húznának ki a zsebemből. Esetleg ha valaki ismeri őket tudna véleményt mondani hogy melyik tenyészési felügyelőt keressem meg?
2014. jan. 9. 21:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg még azt szeretem volna megtudni, hogy tapasztalatotok szerint nagyjából mennyi idő a lóútlevél elkészítése?
2014. jan. 9. 22:07
 2/6 anonim ***** válasza:

30-50 ezer (kiszállások,állattenyésztési felügyelő,doki,vérvétel,chip,papírmunka,útlevél,vérvizsgálati eredmények,posta költség) függ attól,hogy hol van az állatfelügyelőd,mennyi a kiszállása a dokid mennyit kér.

Keresd fel a borsodi felügyelőt (amelyik szimpibb,vagy amelyikről jobbakat hallottál) és kérdezd meg őt.Pontosat csak ő tud neked mondani.

2014. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor részletezzük, én is most csináltatom.

Első lépés kihívod az állatorvost, vért vesz és felküldi a laborba. Állatorvos tőlem 3.000et kért, a vérvizsgálat eredménye utánvéttel 7.000 volt (csődörnek, FKV-TB-TK-ra lekérdezve). Utána, kihívod a felügyelőt, hogy beazonosítsa a lovad. Mivel szemetek fix, hogy az egyéni kiszállást számolja (9.000) emellé jön, akkor, ha ismeretlen származású a lovad 16.000 (chip+beazonosítás).

Eztán az adásvételit, a vérvizsgálat eredményt, a kapott csikóbélyegzésit, a lótartási nyilatkozatot, a tulajdonosi nyilatkozatot és a lóútlevél igénylési lapot küldöd fel az irodának. Ők vissza küldik utánvéttel, ha 4 ősisoros származási lappal együtt kéred valahol 14.000 körül lesz. Remélem semmit nem hagytam ki. :) Tehát összeadva kb. 45-55 közé fog esni.

2014. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Esetleg még azt meg tudnád nekem mondani hogy ez az egész kb. mennyi idő?
2014. jan. 12. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
1-2 hónap.
2014. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jan. 13. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!