Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovam box fogságban van,...

Ha a lovam box fogságban van, kapjon zabot? Hogy sétáltassam hogy ne tépje ki magát a kezemből?

Figyelt kérdés
Egy kisbéri félvér lovam van és megsérült a lába ezért nem lovagolhatok rajta és karámba se szabad mennie azt mondta az orvos. Kézen sétáltathatom napi 15 percet. Eddig napi 0,5-1 fándli zabot kapott, 1-2 fándli korpát és 0,5-1 fándli kukoricás, árpás tápot. Ez elég is volt neki mert úgy is menős volt és volt kedve dolgozni meg nem sokat mentem vele. De most hogy be van zárva nagyon nehéz vele, ha kint akarom sétáltatni akkor meg kell kérnem valakit hogy fogja a másik oldalról különben nem tudom fogni és így is nekiáll néha ágaskodni meg ugrálni. Tudom hogy nem lesz jobb amíg be van zárva, de szerintetek segítene rajta ha nem kapna addig zabot? Olyan keveset kap így is, nem tudom, számítana-e ez. Remélem hogy hamar meggyógyul és újra lovagolhatok rajta meg szabad lesz neki rohangálni de most nem lenne jó ha kitépné magát a kezemből mert ha megerőlteti a lábát sokkal rosszabb is lehet. Kantárral sétáltatom, az is eszembe jutott, hogy amíg nagyon kell vigyázni a lábára, teszek rá egy egyenes zablát vagy feszítőzablát, de sose volt még ilyen zablája mert jól idomított ló a sérülése előtt díjlovaglásban versenyzett is az edzőmmel félek hogy eltompítaná a száját ha elkezdeném feszítővel sétáltatni. Van valami tippetek, hogy lehetne biztonságosabban sétáltatni?
2014. jan. 10. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Felesleges megvonni a zabját,ennél többet ne kapjon,de ha be van zárva mindenhogyan bolond lesz. Amíg nem lehet mozgatni nincs sok lehetőség,az jó ,hogy két oldalról van vezetve,ameddig nem tudod lemozgatni csak ezt tudod csinálni amiket leírtál. Erősebb zablákkal nem sok értelme van "megütni" a száját.
2014. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy elvenném a zabot.
2014. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
max a tápot.... 1 fándli zab nem vágja földhöz... ha nincs akkor is bolond egy ló ami egésznap be van zárva..
2014. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tápot semmiképp nem csökkentem, az zabmentes, csak árpa meg kukorica van benne, meg egy kicsi búza, de kell neki, mert kicsit lesoványodott és pár hete mióta kap tápot megint jobban néz ki
2014. jan. 10. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Én zabot és korpát adnék neki keverve vizezve. Egy etetésre egy fándli összesen. Tehát fele-fele. Plusz sok szénát. Nem tudom meddig lesz bezárva de nagy valószínűséggel az izomzatból fogyni fog. Ezt szerintem nem lenne jó nagy energiájú abrakkal ellensúlyozni hogy hízzon.
2014. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kukorica még jobban fűti a seggét, mint a zab. Ne adj neki abrakot, helyette viszont kötelező jelleggel emelni kell a szénát, mennyit csak tudtok, rakjatok elé abból.

Hizlalni utána is tudjátok, többet árt a zab és táp, mint amit használ. Ha áll a ló, _mindig_ csökkentjük az abrakot, vagy megvonjuk - ha tartósan áll, és növeljük a szénát.

Egyenes zablát tehetsz rá vezetéshez, szerintem felesleges, feszítőt értelmetlen, az biztos. Ha vezeted, tegyél rá (alátéttel) fáslit viszont, sérült lovaknál van ennek igazán haszna és értelme. Legyen nálad pálca, ha azt látod, hogy ágaskodni akar, kicsit kocogtasd meg az oldalát - ne ügessen vagy vágtázzon be, csak vond el a figyelmét, nem tud egyszerre két dologra figyelni úgyse. Zökkentsd ki valamivel. Nálam anno bevált ismerősöm lovánál, amíg rám volt bízva: az egyik hátulja volt sérült, én folyton bakolni meg ugrálni akart, mert tele volt a sejhaja, én az elülső lábát kocogtattam, és mindig elfelejtette, hogy mit akart eredetileg. :) Mondjuk ő jófej ló volt, mert már lehetett rajta előre látni, min gondolkodik.

2014. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegyél rá kantárt, és kösd le a fejét egy veirotettel, vagy két összekötözött vezetőszárral, és úgy sétáltasd, akkor nem tud úgy ugrálni.
2014. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lekötést ajánlották ma mások is, kapok most kölcsönbe egy futószáras hevedert gumis kikötővel, remélem az segít valamennyit. Pálcát is viszek akkor, azt nem próbáltam még, mert nem nagyon kellett eddig hozzá pálca, de köszönöm az ötletet, megpróbálom. De nagyon elege van már, ma folyton próbált megharapni, meg egyszer megugrott és elkezdett őrjöngeni és majdnem megrúgta egy barátnőmet aki mellettünk jött páros lábbal... Most nem fog kapni zabot, csak tápot kap már. Lehet, hogy a tápot is elvesszük akkor tőle, és csak korpát kap majd, de jó lenne ha tudna tápot enni, mert tényleg sovány kicsit. Lucernát se kap mióta be van zárva. Nagyon furcsa, rá se ismerek mióta be van zárva, előtte egy kedves megbízható nyugodt ló volt nyakmadzaggal is mertem vele lovagolni mert sose ártott volna nekem, úgyhogy remélem nem tart sokáig a bezártság mert teljesen megőrült tőle.
2014. jan. 12. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!