Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Istállóba jó a karámtakaró?

Istállóba jó a karámtakaró?

Figyelt kérdés
[link] Ilyen takaróm van a lovamnak, mert eddig ridegtartásban volt. Most bokszos tartásba jöttem vele, egész nap istállóban van, néha 3 órát karámozzák. Nem takarom állandóan, csak ha nagyon hideg van, mert elég vékony a téli szőre.(a hideg mostanában nem esedékes úgy látom, de azért jó felkészülni hogy mikor hideg lesz már tudjam) A takaró elég jó minőségű, és az van ráírva, hogy lélegző anyag, elvezeti a nedvességet is a ló testéről, de ugyanakkor szélálló, és vízálló. Ezzel takarhatom bokszban? Nem istálló, hanem karámtakaróként árulják, de elég drága volt, ha nem muszáj, nem vennék külön istállótakarót arra a két hétre mikor takarózom.
2014. jan. 10. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem esedékes a hideg, de jövő hét végére már havat mondanak. :) Az meg ugye hideg nélkül nincs.
2014. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Majdnem vicces volt de arra várok választ hogy jó-e a karámtakaró. A nem esedékes hideget úgy értettem, hogy 11 fok volt ma a lovardában. Jövő hét végén lehet, hogy kevesebb lesz, de 0 fok körül még nem takarózok, csak hidegebb időben.
2014. jan. 10. 20:17
 3/6 x) ***** válasza:
Tökéletes, nem kell azért túlfélteni, semmi baja nem lesz. :)
2014. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem is viccnek szántam, csak említettem, hogy jön az a hideg. Már ha sokan úgy is érzik jelenleg, hogy megúsztuk a telet.
2014. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahova én járok lovardába, ott egy karámtakarójuk van a lovaknak és az van rajtuk a boxban is. Szerintem nyugodtan hagyhatod rajta.
2014. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmit. Főleg ne két hétre takarózd. Ha eddig ridegben volt, és most egy meleg istállóba teszed mégjobban azt akrod ,hogy melege legyen ? A lovak -20-ig nem fáznak ! (max ha megvannak nyírva a hóban) A lovad azért növeszt kicsi szőrt mer abban érzi jól magát, nem azért ,mert hülye és nem tud magáról gondoskodni :) Ezek szerint elég mozgástere volt,eleget evett,jó kondiban van,ha nem növeszt méteres szőrt. Szerencsétlen 24 órát ne álljon már egy takaróban,ha már nem mehet ki karámba. Főleg ,hogy nincs hozzászokvam így azért sajnálható kicsit a ló, ridegtartásból elég éles váltás az éjjelnappal box :S

Ne takard le csak beizzad alá hidd el :) Jóbol mondom,nem rosszból

2014. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!