Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon siet a lovam, tanácsok,...

Nagyon siet a lovam, tanácsok, tippek amikkel le lehetne lassítani?

Figyelt kérdés
A lovam ugrásra nagyon siet és nem tudom egyszerűen vissza fogni. Sima vágtánál amikor csak idomitás van akkor is vágtában egyszerűen nem lehet lelasítani. Valakinek valami jó tippje vagy tanácsa hogy mivel lehetne lelasítani?

2014. jan. 11. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Idomításban sok felvétellel járó feladat. Jók az iramváltások,előre lovagolod,majd visszarövidíted. Jól mögé ülsz,külső száron felveszel,derekaddal tolod. Az a jó ha visszarövidül és azt érzed ,hogy az elejével inkább felfele vágtázik ,ültetettebb lesz a vágtája is. Vágtába lehet kisköröket,ott jobban vissza is rövidül mert nem tud megrohanni. Jó még a vágta lépés-lépés vágta,illetve a folyamatos átmenetek,váltsd a köröket,középen x -nél felveszed,egyszerű ugrásváltással átugratod másik kézre. A sok felvételre előbb vagy utóbb reagálnia kell .
2014. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeket szoktam vele mindig csinálni, de ahogy kiérek pl a körből is fél percig tart és már úgyan ugy megy mint előtte. Mondjuk nehezebb az egész dolog vele mert nagyon menős és elégé lejt a pálya, és mire tök jól felveszem olyan lassan megy addigra jön a legjő és már megint száguldozik.. Erősebb zablát meg nem szeretnék mert igy is pálcás zablája van..Esetleg még valami tipp?
2014. jan. 11. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát lejtős pályán nehéz dolog akkor... Még jobban az elejére kerülhet a lejtőn és még nehezebb felvenni az tény. Nem tudom mennyire idomított,esetleg combravalókkal hozzáléptetni a külső szárhoz,mert ha jól megfogja a külső kezed ,fel is tudod venni. Ugrásnál is ha támadja az akadályt ,akkor muszáj ,hogy átmenjen rajta a felvétel. Sokat dolgozz vele körön.
2014. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából meg lehet fogni, megállítani. Csak annyira gyorsan vágtázik, hogy hihetetlen. De majd próbálkozok vele. Régen még ügetni sem lehetett vele, 2év szinte minden napi lovaglás után már gyönyörűen megy ügetésben,a vágtával vannak még gondok, de ott is csak a tempóval..:D
2014. jan. 11. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok-sok kézváltás, még több átmenet, ez a kulcsa a dolgoknak. Csinálj vele tolódásokat, oldaljárásokat is, ettől kicsit ellazul. A kör jó rendezőfeladat.

A másik, ne tépd a száját! Ne szárral rövidítsd, vagy azzal vedd fel, mert azért rohan, hogy elmeneküljön a szársegítség elől, hiszen fáj a szája, ha belehúzol. Meg fog lepődni, de amikor rövidíteni akarod, épp, hogy csak leheletnyit nyúlj a zablához, észre se vegye, erre törekedj - és minél több láb-, és testsúlysegítség! Még a rohanós lovaknál is csizmasegítség domináljon, azt érezze, hogy Te diktálod, hogy menni kell, vagy sem.

Ha valamire nem reagál, az a segítség egyre erősebb, amíg nem reagál, amint reagált, máris engedsz neki,jól van, ügyes. Rá fog jönni, hogy ha hamarabb enged (rövidül ezesetben), akkor hamarabb fogsz engedni Te is, így nem fog elmenni a fájdalomig a dolog.

Az ugráshoz én szabadon is ugratnám kicsit, szerezzen egy kis rutint lovas nélkül is, mert a rohanás egyik oka lehet az is, hogy nem találja az egyensúlyát akadály előtt/felett/után... Nem tudom, mennyire tapasztalt a ló. Ha az, akkor sem baj, ha néha megy szabadon is, mert kell a változatosság. Néha futószárazd, vagy idomítsd kézen, csináljon olyat, amit csak ritkán: ez ráveszi, hogy ne a berögzött dolgokat csinálja, mert ha rutinból csinálja mindig ugyanazokat a feladatokat, és nem gondolkodik, akkor változni is nehezebben fog.

Én néha kiviszem a lovam bő 15 percre csak lépni terepre, hogy ott melegedjen be, nagyon szépen el is lazul, odaenged, kicsit már ott áthajlítgatom, mire visszaérek, kenyérre kenhetem, nyugodott az agya.

2014. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Foglald le a figyelmét az előttem leírtakon túl cavaletti munkával. Sokat segíthet, hiszen nem a rohanásra fog koncentrálni, hanem a rudakra.
2014. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! :)
2014. jan. 22. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!