Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves korában kell egy...

Zsaklinsims kérdése:

Hány éves korában kell egy lovat nyugdíjba küldeni?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogy hány éves korában kell abbahagyni a lovaglását,hogy az épsége megmaradjon?
2014. jan. 11. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
ha látod, hogy őszül, az ágyba vizel és nem tud botni nélkül járni
2014. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

szerintem ez nem úgy van, hogy előre elhatározod, hogy mondjuk majd 22 éves kora után fel se ülsz. ez fokozatos. először több napost túrához gondolod túl öregnek, aztán már az egész napos lovaglásokhoz is sajnálod, aztán már csak max 2 órát mész vele, egyre kevesebb vágtával, meredek emelkedővel, aztán pedig már csak sétálsz vele fél órát. lova válogatja, a lovon érezni is lehet. Sajnos kevés ló éli meg azt az öregkort egészségesen, amikor nyugdíjazzák, a legtöbbet mondjuk láb probléma, vagy kehesség miatt "eltakarítanak".

na de a lényeg, hogy lova válogatja, láttam én már olyan 17 éves lovat, ami őszült és úgy viselkedett, úgy mozgott, mint egy öregasszony, azért még lovagolták, de csak hébe-hóba, főleg gyereket sétáltattak rajta heti 2x 10 percet. és ismertem 28 éves csődört, bár azt nem lovagolták, hanem kocsizták, 10-nél többnek nem mondta volna senki és úgy ment, mint egy gőzmozdony!

2014. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Lova válogatja, általában 20 környékén szoktak gondolkodni, de az ugrómunkából hamarabb kiöregszenek például, mint a könnyű (!) terep és idomítómunka egyvelegből. De ez függ a ló alap egészségétől, előéletétől, stb...
2014. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Megmutatja a ló, hogy meddig vannak a határai. Van nekem 17 éves lovam, amit egy nappal nem mondanál öregebbnek tíz évnél, egyáltalán nem kell még azon gondolkodnom, hogy kímélő munkára fogom. De láttam már nem egyet olyat is, akit ennyi idősen már nyugdíjazni kellett.

Általában a 20 év eléggé vízválasztó, húsz fölötti lovakkal inkább könnyű munkát szoktunk végezni, de még ha egészséges, nyugodtan dolgozhat karámban is, terepen is és akár néhány nem túl nagy ugrás is könnyedén abszolválható vele. Ismerek mondjuk 24 éves, aktívan díjlovaglásban (igaz, gyerekekkel) versenyző csődört is.

Érdemes a lovat figyelni, jelezni fogja, mi a jó neki, mi a sok, minél lehet esetleg többet. Az viszont alapvetően igaz, hogy egy egészséges lovat, ha idős, attól még lovagolni kell, hiszen egy átdolgozott élet után ő maga is vágyik arra, hogy még foglalkozzanak vele és jólesik neki az a napi egy-másfél órai munka.

2014. jan. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem kettő pacim van.

Egy 19 éves és egy 34 éves. Hát az öregebb sokkal jobb bőrben van. A fiatalabb már nyugdíjas az öreget meg heti kétszer hajtom 1-1,5 órát. Tehát hetente megy terepen 2-3 órát(séta+kevés ugetes) . Otthon a legelőn le se lehet lőni(vágtázik, bakol) . Még anyum lova volt(náluk született), sose volt beteg, csak egyszer volt neki baja. A másik lovam fojton betegeskedik.

Az öreg zug. A fiatalabb fajtiszta amerikai ügető.

A nyugdíjazás idejét lova választja.

2014. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha jók a lábai,nincs megroppanva a háta,akkor akár 25 éves lovak is még lovagolhatók,alapszinten. Lehet érezni a lovon ha már nem bírja.
2014. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!