Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a lovasszövetség kötelezővé tette (az amúgy is horrorisztikusan magas) licence díjak mellé, a Pegazus újság megvételét?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem róla, az az újság, 1-2 cikken kívül teljesen vacak, (konkrétan a most januári számában csak 8-10 oldal kizárólag "életképeket" tartalmaz).És ha képeket akarok nézegetni, azt bárhol megtehetem, minek kell hozzá egy igen drága újságot megvennem? Ugyebár újságban nem jelenik meg semmilyen extra információ a versenyzésről, olyan amit az internetről nem tudnánk meg.


Gusztustalannak, és igazán vérlázítónak találom amit mostanában a lovasszövetség csinál.


Ezt a kötelező újság megvételt árú kapcsolásnak hívják és ezért fel lehetne őket jelenteni.


De például az is hogy az edzőknek továbbképzésre kell járnia, mert különben nem lehet versenyeken hivatalos edzőként feltüntetni gyerek/ifi versenyző mellé.

Nem azért, de ha nekem van egy lovasedzői vizsgám, amit egész Európában elfogadnak, akkor a magyar lovasszövetség miért kérdőjelezi ezt meg?

Vagy ne engedjék (itt magyarországon), hogy az aki életében egyszer ült lovon, az kaphasson lovasedzői végzettséget, VAGY legyenek továbbképzések, és szívesen részt is vennék rajtuk, de akkor legyenek ingyenesek ha már kötelezőek.

Ez is kizárólag a lovasszövetség lehúzása, hogy minél jobban megkopassza az embereket...


De nem is sorolom...


Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel...


2014. jan. 11. 22:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
kedves 55 százalékos barátom! Volt amibe egyetértettem már veled,de ne haragudj ,te olyan baromságokat hordasz össze. Pl van olyan ,aki nem milliomos,elmegy évi 3-4 versenyre,az akkor minek vegye meg? Nem lehet senkinek kötelezővé tenni h olyat vegyen ,amit nem akar.. Most ha pl valaki a lovas életet szereti olvasni,mért kéne neki megvenni a pegazust? Ugyanmár,nem a focira kéne költeni,és akkor ezek nélkül a tisztességtelen megszorítások nélkül simán fent lehetne tartani ezt a sportot is.. Akkor ennyi erővel neked is van pénzed,különben nem tudnád fizetni a netedet,nem?
2014. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha az újság megfelelő színvonalú és tartalmas lenne,esetleg még olyan cikkek is lennének benne,amiből akár tanulni is lehet,nem kéne kényszeríteni az embereket ilyen módon,hogy megvegyék.

Esetleg vehetnék a fáradságot a szerkesztők,hogy érdeklődjenek közvéleménykutatás formájában a lovas társadalomtól,mi érdekli őket,miről olvasnának szívesen.

2014. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenki gazdag aki versenyzik !

Vannak olyan lovasok, akik a tudássukkal akarnak versenyzni és nem a pénzükkel. És igen is egy szar, pár százezres lóból is, alap szintű versenylovat lehet képezni, amivel el lehet indulni a versenyeken.

Ehhez nem kell gazdagnak lenni... és pont ez a baj, hogy azok aki tudnak lovagolni és nem gazdagok, azok nem tehetik meg hogy versenyezzenek, mert ilyen díjak mellett, csak egy milliárdos engedheti meg magának.


Természetesen az ország nem támogatja a sikeres versenyzőit ( ezt sajnos konkrét tapasztlatból tudom), és még a lovasszövetség ahol tud ott lehúz.

Nem azért de ők mit csinálnak? Konkrátan semmit... Interneten kiirják az eredményeket, meg ha befizettél egy zsák pénz akkor annyit tesznek hogy kattintanak a programjukba hogy versenyezhet. Semmit sem csinálnak, nem rendeznek versenyt, nem támogajták a versenyzőjüket (kivéve persze azt akinek elég hosszú volt a nyelve hozzá), de az évi 1-2 (abszólút felelsleges) közgyűléseiken kivül nem csinálnak semmit ennyi pénzért.

Oké hogy kell hogy valaki összefogja a dolgokat, és szivesen fizetnék rá egy korrekt összeget na de ennyit?! és akkor még vegyem meg, azt a leköpni se érdemes újságot, aminek a fele csak "életképeket" tartalmaz, mert egy normális cikket lusták összeállítani! Hát nagyon szégyen----


Amúgy ide van irva hogy kötelező a pegazus:


[link]

2014. jan. 12. 17:03
 14/20 anonim ***** válasza:
Az egyesületeknek kötelező a licensz mellé, nem a lovasoknak.
2014. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
De elég sok versenyző saját egyesületben versenyzik... vagy ez, vagy fizetsz évi 10-20e tagsági díjat...
2014. jan. 12. 17:45
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

"Jajj már, nem kell ez a műbalhé... akinek versenylóra fussa, licenszdíjra fussa, és mindezeken felül még arra is fussa, hogy a 420 Ft-os diesellel össze-vissza furikázza a lovát versenyről-versenyre, annak ugyan ne fájjon már az a havi párszáz forint, amivel a magyar lovas újságírást támogatja!"

- felszereléssel együtt sem volt negyedmillió a lovam, mikor vettem (ügető), edzésre már nem fizetek egy ideje, mert nem jövök ki jól, versenyezni pedig csak akkor tudok elmenni, évente 1-2× max., ha a lovarda, amiben a lovam van, szervezi, mert messzebbre nem tudom elvinni. Korábban írtam, nekem csak egy oktatói papírom van (amit amúgy tényleg úgy vágtak utánam, csak fizessek), a ló kitermeli, amennyit költök rá havonta, örülök is neki, többet nem várok el tőle, de nekem például nem fér bele, hogy havi X összeget költsek akár újságra, akár lószállítóra, bármire. Pedig akkor elvileg dúsgazdag vagyok... Igaz is, az én ku.rva änyám.

Amúgy egy átlag versenyló ára általában hatszor kevesebb, mint egy sportlóé, ha már korrektek akarunk lenni.

2014. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Viszont egy pályáról lekerült versenylóval nem biztos,hogy ugyanolyan szinten tudsz versenyezni,mint egy sportlóval.

Te az egyik véglet vagy,de nagyon sok olyan van,akinek apuci-anyuci megveszi az 5 milliós sportlovat.Gyermek feszít rajta,mint pók a lucernában.Mivel lovagolni nem tud,előbb-utóbb lezakózik.Lovat eladják,rosszabb esetben vágó(igen,ilyet is láttam)majd jön a következő áldozat.

2014. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"De elég sok versenyző saját egyesületben versenyzik... vagy ez, vagy fizetsz évi 10-20e tagsági díjat..."


Ennek így nincs értelme. Ahhoz, hogy valakinek licensze lehessen, ahhoz tagnak kell lennie egy olyan egyesületben, ami tagja a lovas szövetségnek. Ezeknek az egyesületeknek kell a szövetség felé évi 28 ezer ft-ot, plusz az újság előfizetést fizetniük. Persze ha valaki szeretne egyesületet, aminek a színeiben versenyzik megteheti, de sokkal drágábban jön ki, mintha egy működő egyesületbe befizeti az évi kb 10 ezer ft-os tagdíjat.

2014. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*aminek a színeiben csak ő versenyzik
2014. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha nincs pénzed egy szar újságra sem, akkor ne legyenek ilyen úri passzióid! Évi egy-két versenyt nyugodtan kihagyhatsz, menjél inkább kirándulni, vazze! Úgyis csak kiröhögnek majd a pénzes sznob kiscsajok. :-p
2014. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!