Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy megtudja...

Mit csináljak, hogy megtudja győzni anyukámat, hogy vegyünk egy lovat?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok pénzünk, de eddig is megéltünk valahogy, és tudom mekkora felelősség...De nem egy milliós lovat szeretnék csak egy kiscsikót (most 7 hónapos). Dolgozni nem tudok, mert még csak most leszek 15. De nem bírom ló nélkül... Ez az életem! (8 éve lovagolok.)
2014. jan. 13. 06:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon vágytam egy lóra amikor kislány voltam, de a szüleim azért nem vettek mert nem volt rá pénz. Nem csak megvenni kell, elég súlyos havi költségei vannak, pláne állatorvos, pláne ha beüt valami baj.. Sajnos..
2014. jan. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá pénz, akkor ne! Jobb lesz mindenkinek. Nem olcsó... Nagyon nem...
2014. jan. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

1. A lovat nem megvenni nehéz, hanem eltartani (bértartás, kaja, kovács, orvos... stb.)

2. Bármennyire is tudsz lovagolni csikót őrültség lenne venni, hobbilónak 15 éves gyerek mellé tapasztalt nyugodt ló való (inkább 7-10 éves).


Saját bevallásod szerint is kevés a pénzetek. Akkor miért cseszteted anyukádat? Most még a ló érdekel egyelőre. Aztán jönnek a fiúk és a ló anyukádra maradna bármennyire is tiltakozol, hogy ez nem így lenne.

2014. jan. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy csikót ? Akkor eztán 3 évig nem is lovagolsz ?

Attól,hogy 14 éves vagy még gondolkodhatsz reálisan.

Egy ló bértartása 40-50 ezer forint HAVONTA ! Nem megvenni a sok, élete végéig fizetni kell az oltását,körmölését,a felszerelését, bértartását.


Ne is várd el a szüleidtől, ÖRÜLJ,HOGY LOVAGOLHATSZ ! másnak arra sem telik.

2014. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ha nehéz anyagi helyzetben vagytok, akkor főleg ne csikóban gondolkodjatok. Még két és fél évig kell tartanotok, mire elkezdhetitek lovagolni, ez rengeteg pénz, számoljatok csak egy havi minimális 25 ezer forinttal, ami kb. takarmány önköltségi ára, plusz a kovács. Mire ráülhetsz, belekerül 750 ezerbe, plusz a vételára, plusz az állatorvos... vagyis mégiscsak nagyságrendileg egymillióba fog kerülni. Ez így nagyon nem éri meg.
2014. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

én megértem, hogy rossz, hogy nem kapsz lovat, ne mondj le a vágyaidról, csak ne várd, hogy a szüleid teljesítik. én is így nyúztam a szüleimet 13-14 éves koromban, pedig mi igen jól is éltünk, telt volna rá, mégse vettek, azt mondták, hogy ez túlzás, majd veszek magamnak, ha felnőtt leszek.

és ahogy a többiek írták valóban 16-19 éves koromig kb nem is lovagoltam, mert jobban érdekelt a bulizás, meg a fiúk. aztán felnőttem, tanultam, dolgoztam és vettem magamnak lovat! te is tény így, attól, hogy a szüleid nem vesznek neked, még lehet lovad, majd úgy 10 év múlva, amikor magadnak meg tudod teremteni a körülményeket.

és ne nyúzd anyukád, ha így is nehezen éltek, akkor szörnyű lehet neki, hogy nem tudja megadni a gyerekének, amit szeretne.

2014. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Lassan itt a nyár, kereshetsz valami jó diák munkát és máris közelebb vagy a lóhoz. Vagy kereshetsz hétvégére pl. szórólapozást. Lehet, hogy nem nagy pénz, de semmi melóba nem kerül jó formán.

Egyik ismerősöm (15 ő is) a Balatonnál volt lent a nyáron, havi 180! ezer forintot keresett plusz ingyen szállás...és ez csak diák munka...oké, dolgozott is érte napi 12 órát, de ki keres ma ennyit 8 órásba?:))

Szórólapozásba is már van ahol megadják a 10 Ft/lap árat. 1500 lap az durván egy falu vagy egy kicsi város és máris van 15.000 Ft-od. Nyárig pedig rengeteg hétvége van. ::P

2014. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Elmehetnél lovászsegédként dolgozni. :) Majdnem ugyanaz.
2014. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én kissrác koromban nagyon-nagyon szerettem volna egy VGA monitort, hogy tudjam játszani azokat a játékokat, amiről a többiek beszéltek a suliban (Dune, Wolfeinstein stb.) Akkoriban volt a Bokros-csomag, nem volt felesleges 35e Ft-unk rá. Megkértem anyuékat, hogy hadd adjam el apróhirdetésben a felesleges, már nem használt holmikat. Összehordtam egy nagy kupacba az NDK turmixgéptől a régi mesekönyveken át a kiselejtezett kompjuter kártyákig mindent, meghirdetgettem őket, és a filléres limlomokból lassan összejött annyi pénz, hogy végül már éppen csak annyi hiányzott hozzá, amennyit a régi EGA monitorom ért. Azt is eladtam, és vettem egy vadonatúj VGA montort a Ready Computers-ben - no persze csak a legeslegolcsóbbat, de mindegy volt, hogy kicsit homályos a képe, mert végre elindultak rajta a játékok! Apám meg büszke volt rám, hogy összeszedtem rá a pénzt magamtól, és nem őt nyúztam.

De ne kiscsikót vegyél, bármilyen cuki is, mert annak a felnevelése olyan fokú szakértelmet kíván, amivel 15 évesen valószínűleg még nem rendelkezel, gyorsan a fejedre fog nőni, és nem lesz benne örömed. Vegyél egy fölnőtt lovat, annál is inkább, mert az legalább a saját zabját is meg tudja keresni, ha a barátaidat is engeded rajta lovagolni. Szó szerint: "lovagolhatsz rajta egyet egy fandli zabért" - ezen még az adószedők is csak mosolyognak egyet.

2014. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 éves vagyok. Programozó. Most kezdhettem el lovagolni, mert gyerekkoromban nem volt rá pénzünk.

Örülj, és nagyon szépen köszönd meg édesanyádnak, hogy lovagolhatsz a "nincs túl sok pénzünk" mellett is, mert a lovaglás igen drága sport... Édesanyád valszeg a közös fizetés elég jó nagy részét költi a lovaglásodra így is.

A lóért meg küzdj meg magadnak felnőttkorodban. Hidd el, ki fogod bírni.

2014. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!