Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok tippet adni, hogy...

Tudnátok tippet adni, hogy függetlenítsem el a társaitól a lovamat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogyan oldjam meg, hogy kitudjak vele egyedül menni terepre? Arra gondoltam, hogy először nem ülök rá, hanem kötőfékkel kiviszem legeltetni, az talán lefoglalja hogy nincsenek vele a többiek, vagy nem tudom, tudnátok ötleteket, tapasztalatokat adni?
2014. jan. 13. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én lovagoltam olyan lovat, ami vágta már magát hanyatt a fenti okból kifolyólag, már az istállótól 10 méterre. Mivel lovagolni nem lehetett, másik lóval mentünk ki terepre, ők ellovagoltak, én meg futószáraztam, legeltettem. Amikor már csak síkideg volt, de azért néhány hathatós pácassegítséggel előre lehetett lovagolni, az istálló körül járkáltunk, milliószor visszafordultunk, majd újra eltávolodtunk, így rájött, hogy senki nem eszi meg akkor se, ha egyedül van, illetve mindig, mikor visszamentünk, nehezebb munkát kapott a ló a pályán, tehát a hazaérkezés nem volt egyenlő a pihenéssel. A lényeg a határozottság, soha nem szabad vele visszafordulni akkor, amikor ő akar, és a dicséret, ha jól viselkedik.
2014. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon jó ötlet, hogy hazaérkezés után nehezebb feladatot adni. Köszönöm!
2014. jan. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!