Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor visznek frissen belovago...

Mikor visznek frissen belovagolt lovat elsőnek terepre?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha már mindhárom jármódban széped dolgozik karámban, és a jármódokat könnyedén váltogatja. Vagyis ebből a szempontból nagyjából ugyan az érvényes rá, mint a kezdő lovasokra.
2014. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D ha belovagló lovagol be egy lovat töbnyire akkor lesz "kész" ha már biztonságos terepen is?
2014. jan. 14. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:

1.Kivinni nyereggel legelteti.

2.Kivinni vezetéklóként másik lóhoz csatolva.

3.Kivinni vezetéklóként úgy,hogy üljön rajta tapasztalt (!!) lovas

4. Kimozgatni a karámban és kivinni szabadon több lóval


I) Ha a ló minden jármódban rendesen dolgozik karámban

II) Ha a ló reagál a csizmasegítségekre és a szársegítségekre

III) Ha a lovat tapasztalt lovas tudja lovagolni,aki erőnlétben is megfelelő állapotban van,hogy vissza tudja fogni.

IV) Ha a természeti körülmények megfelelőek. (nem fúj a szél,nem jeges vagy sáros a talaj,amin elcsúszhat,ha megijed)

V)Ha nincs vadászati szezon (veszélyes olyankor)

VI) Ha az adott útvonalon nem járnak kocsik (ha már ismeri az adott ló,akkor nembaj)


Elősször érdemes az első kinti vágtát csak 3.-4. alkalommal szabadon,mélyebb talajon megtenni úgy,h a lovat már teljesen átmozgattuk előtte.


Több lóval menjünk,forgalmas utakat elkerülve,esetleges leesés esetén nehogy baleset történjen :)


Saját tapasztalat:

Az én csikómmal még úgy mentünk ki,hogy nem vágtáztam még rajta,csak egy csomózott kötőfékkel,szabadon,rajunk kívül két lóval,akiknek ugyancsak nem volt zabla a szájában.Volt rajtunk kívül még egy belovagolatlan idősebb kanca,akit vezetékként vezettek kezdő lovassal.És nem történt semmi,kötőfék nélkül,szár és egyéb nélkül sem.Persze ez lófüggő :) Herélt pacim van,nyugis,más eddig nem ült rajta ismert,stb :)


Remélem segítettem :)

2014. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm
2014. jan. 14. 19:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem sok csikót lovagoltam be, de elég korán mentem ki velük terepre, szerintem nekik is jobb a sok új dolog között egy kis terep, hagy tapasztalják meg a lovaglás ezen részét is.:)
2014. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor pályán már megbízhatóan lovagolható, vezető ló mögött kimennek vele. Én túlzásnak érzem ezeket a "vezetéklóként, vezetéklóként lovassal, ha nem fúj a szél" stb. pontokat.


Ha arról van szó, hogy a saját csikódat adnád belovaglónak, hát beszéld meg vele, hogy mi neked a fontos, mire fektessen nagyobb hangsúlyt, így az igényeidnek megfelelően tudják a lovat képezni.

2014. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 15. 09:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez lófüggő. Volt már olyan lovunk, akit azért vittünk terepre, mert odabenn nem akart sehogy se vágtába ugrani. Így tulajdonképpen amikor benn már lépés-ügetés jól ment, kimentem vele és kinn tanulta terepen a vágtát. Miután kinn rájött, hogy ez tulajdonképpen tetszik neki, odabenn nem volt vele többé probléma. De volt olyan lovunk is, amelyiket csak több hónapi munka után vittük ki. Én minden esetben szeretem az adott lóra szabni a munkát. Irányelvek persze vannak, de néha egész egyszerűen más alternatíva kell.

Összességében elmondható, hogy az átlag lovat miután odabenn már mindhárom jármódban el lehet lovagolni, érdemes kivinni, idősebb, tapasztaltabb ló mögött.

Ez se szentírás amúgy, a tesóm pl. esküszik rá, hogy a csikót nem vezetőló mögött, hanem egyedül kell kivinni az első alkalmakkor terepre, mert úgy többet tanul. Tény és való, hogy a lovai elég megbízhatóak terepen egytől-egyig....

2014. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!