Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megvegyem ezt a lótakarót? Jó...

Megvegyem ezt a lótakarót? Jó minőségű ilyen olcsón? Milyen színben a jobb?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lótakarót a lovamnak. Nem kell neki nagyon vastag, csak 1-2 hideg hónapra tenném rá, mert olyankor mindig fogy egy kicsit, mert fűtenie kell magát. Erre a takaróra gondoltam: [link] Nem tudom, a 200g tömés nem túl vastag-e erre a célra. Drágább takarót nem tudok venni, 15ezer Ft a max. Ezzel a takaróval van tapasztalatotok? Mennyire szívja fel a nedvességet? Istállóban van, de minden nap kiengedem karámba ahol óriási a sár, és mindig meghempereg, ezt bírná? Esőben nem engedem ki, így az nem kell, hogy esőálló legyen. A marján nem koptatja ki a szőrt? Pej lónak barnát vagy feketét vegyek? 149 cm hosszú a lovam háta, 145-ös, vagy 155ös takarót vegyek neki?
2014. jan. 17. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vennék neki, ha nincs lenyírva, mert holt felesleges, pont annyi szőrt növeszt, amennyire szüksége van, ha kicsit elfogy, akkor addig lehet adni neki minimális adag kukoricát, vagy egyéb tápot tetszés szerint. Ha karámba engeded, egyébként is illő levenni a takarót, ha még futkározik is, és szőrös is, értelmetlen még pluszba fűteni, te se veszel fel téli kabátot 20 fokban futáshoz.

Én a feketét venném amúgy, de szerintem ez már csak egyébi preferencia, menj be egy boltba, ahol meg tudod nézni élőben is, az a biztos szerintem, ha látod, és meg tudod tapogatni, akkor fogod tudni eldönteni, hogy ez lesz-e a megfelelő neked, vagy sem.

Én a 155-öset mondanám, de ezt majd valaki más megerősíti még, én nem takargatom a lovam.

2014. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én elsősorban a szállításhoz vettem takarót, illetve ha végre tél lesz és szeles, ótvar idő, akkor karámba meg fogja kapni, mert nincsen szélálló helyük, plusz versenyistállóban állt, rossz időben nem hiszem, hogy kirakták, nem szokott hozzá. A tiédre tényleg csak nagyon hideg, rossz időben tenném fel, mert ha mínusz húsz is van, de száraz az idő, a lovak nem fáznak. És figyeld majd, nehogy beleizzadjon. Ez a 200 g töltet nem vészesen meleg, az enyém 300 g vatta, ugyan az árkategória: [link]

Ennek ránézésre jó erős anyaga van kívül, szélálló is, de nem vízhatlan, ha sárba belefekszik az szerintem nem jut át, de ha nagy pocsolyába, akkor sanszos, hogy átnedvesedik, de nem tudom, még fel se próbáltam rá.

A 155-ös lesz nektek a jó.

2014. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!