Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hogy csináljam?

Szerintetek hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A tanyámon van egy kanám aki 10 hónapos és ma volt kint nála az állatorvos ultrahangra.Kiderült hogy ikercsikói vannak két kanca.Ha megellik akkor az egyik csikóját célszerű lenne elvenni tőle és én neveljem fel vagy mind a 2-t ugyanúgy eltudja látni?Nem szeretném tönkre tenni a kancám.Értelmes válaszokat szeretnék.

2014. jan. 18. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy már a kancában "elveretik" a másik csikót, hogy ne legyenek ikrek, mert úgy mindkét csikó satnya lesz, nem tudnak normálisan kifejlődni az anyaméhben. Ki lehet persze hordatni őket, csak van rá esély, hogy nem lesznek olyan szép, erőteljes lovak belőlük. A nevelésről szerintem kérdezd meg az állatorvosod véleményét.
2014. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El szokták vetetni az egyiket, mert az egyik általában gyenge, életképtelen lesz. De szerintem ehhez már késő.
2014. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudom mit mondhatott az állatorvos, de ne igen bízzál abban, hogy 2 élő csikót megellik a lovad... örülj, ha az egyik és az anyja túléli... nagyon nagyon ritka az, hogy mindkettő életben marad, általában az is igen pici marad, ami túléli, hiszen sokkal fejletlenebbül, kisebbnek születnek.


most már kár károgni, hogy a vemhesség elején (ha jól emlékszem 21. napon) kellett volna ultrahangozni, mert akkor még el lehetett volna "nyomni" az egyik csikót.


az ikerellésnél pedig csak akkor van esélye a kancának és a csikó(k)nak is, ha ott az orvos, orvos nélkül ezt felejtsd el szerintem... és ha esetleg mindkettő életben marad (ne éld bele magad) akkor majd a doki megmondja, hogy mi legyen.


de ahogy fent írtam, erre nincs gyakorlat, hogy ez hogy szokott lenni, mert nem szokta túlélni mind a kettő csikó, sőt, sok esetben egyik sem sajnos.

2014. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat,és igen szólt az állatorvos hogy ha megkezdődik az ellés akkor szóljak neki és szivesen jön segíteni.Adott neki most vas és calcium innyekciót hogy erősödjön fel addigra mire megkezdődik az ellés.És erről még nem hallottam hogy ikervemhességnél el kell veretni az egyik csikót.Remélem minden jó lessz.:(
2014. jan. 19. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:

pedig az első ultrahang pontosan erre való, kimondottan ezért kell megcsinálni. nagyon nagy az ikervemhesség kockázata, mind a csikókra, mind a kancára. százalékot nem tudnék mondani, de szerintem nem érdemes kockáztatni.


most már mindegy, szurkolok, azért nagy ritkán előfordul, hogy mindkét csikó életben marad, rákerestem az ikercsikókra és minden cikkben azt írják, hogy annyi az esély, hogy életben maradjon mind a 2, mint megnyerni a lottó ötöst... viszont ahol életben maradt ott mind a kettő az anyja alatt van, csak mellé mindkettő kap tápszert is. én is ezt csinálnám egyébként (ami persze sose fordulhat elő, hiszen mikor nálam csikó született ultrahangoztattam), mert egy csikónak nagy szüksége van az anyjára, egy ember nem tudja szocializálni, a kézzel nevelt csikók teljesen mások lesznek.

2014. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt első ultrahanga is és nem szólt az állatorvos SEMMIT.Csak amikor rákérdeztem annyit mondott hasas.Volt 12 hetes ultrahangja is és akkor sem mondták hogy iker csikói vannak.Csak most a 10-hónaposnál.
2014. jan. 19. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem keress másik orvost de sürgősen...
2014. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát már nem lesz más választásom nem szeretném az egyik legjobb lovam elveszteni.
2014. jan. 19. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég durva, hogy nem szólt az orvos. Szerintem is nézz másik lódoki után. Mindenesetre ha már így alakult, akkor drukkolok én is nagyon.. majd ha lezajlott az ellés, írj már vissza ide egy szösszenetet, hogy végül hogyan sikerült! :)
2014. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És természetesen ha minden jól fog sikerülni és remélhetőleg igen akkor küldök képet is róluk.!
2014. jan. 19. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!