Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy bódítsam be a lovat?

Hogy bódítsam be a lovat?

Figyelt kérdés
A lovamnak szeretném lenyírni a fejét is mert hiába a teste nem de a feje nagyon megizzad munka során.De nem hagyja lenyírni bármennyire türelmes is próbálom:/.A testét és a lábait pedig gond nélkül hagyja. A kérdésem az lenne hogy mivel bódítsam be hogy le tudjam nyírni a fejét. Bódítóra nem szeretnék költeni (annyira azért fontos) de pipázni se szeretném mert az nekem annyira erőszakos nem bánnék így a lovammal.Inkább valami humánus módszerrel kábítanám be.pl:növény
2014. jan. 19. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp se tedd. Veszélyes ilyenekkel "játszani" tapasztalat és hozzáértés nélkül. Inkább izzadjon a feje. ;)
2014. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a növény, ami bódítani tud az ölni is. Innentől fogva én nem erőltatném a dolgot, mert sz.r dolog lovat elásni, elég nagy gödör kell neki...
2014. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt te se gondolod komolyan, hogy valami házipatikával bebódítod a lovad...

Használhatsz sedalint, de nagyon figyelmesen olvasd el és gondold át a használati útmutatót.

Mindenesetre én azon a véleményen vagyok, hogy felesleges a fejét nyírni, mert ott nem fázik meg és nem hiszem, hogy akkora ott a szőr, hogy lesétáltatáskor nem szárad meg.

2014. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kegyetlen a pipa valóban... de mégis azt tanácsolnám, igaz nem lesz jó emléke újfent, de legalább baja sem lesz. Túléli, aztán vidáman kirohangálja magát, míg egy bódítás... olyan sok kockázat lehet, én félteném.
2014. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Házilag sehogy. Állatorvos sem szívesen teszi, csak nagyon problémás lovaknál, ha már 0 esély van a szállítóra pakolásnál, vagy állatorvosi beavatkozások esetén.
2014. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami bódíthat, az ölhet is, ahogyan az előzők már írták, én nem kísérleteznék házilag vele, mert ha melléfogok, akkor nagy gáz lehet azért.

Másfelől a fejét lenyírni értelmetlen, azt tegyük hozzá, amíg lépteted, addig megszárad. Léptetni pedig a nyírt lovat is kell, mert az alatt fog visszaállni a légzése, pulzusa, miegyebe a normálisra.

Egyébként én valamilyen jutalommal próbálnám pozitív megerősítéshez csatolni a dolgot, például abrakkal, az ment a katonaságnál is. Ágyút sütöttek a ló mellett, és ekkor kapta az abrakot is -> a csatában nem félt az ágyútól, de már előtte se, hiszen az abrakot várta. Adj neki egy marékabrakot, ha kicsit is engedi, hogy hozzáérj, változni fog a dolog. legyél türelmes.

2014. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!