Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék tartani lovat?

Hogy tudnék tartani lovat?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves lány vagyok, nem most szeretnék lovat , de egyszer mindenképp. Elég rosszul állunk anyagilag, nagyon messze hogy egy lovat etetni tudjunk. Jelenleg biológia szakon vagyok, lovász szeretnél lenni, és miután elvégeztem a lovászati iskolát kimegyek külföldre lakni. De addig is miután befejezem a gimnáziumot, szeretnék venni magamnak egy lovat. Vajon megoldható? Egyáltalán nem támogatnak majd anyagilag, talán ha akkor lesz párom .. Egyáltalán hogy kéne nekikezdenem? 4 évig jártam lovagolni, mert az iskolával ingyenes volt, nem tudtuk volna fizetni az órákat, hiszen nagyon drága.

2014. jan. 25. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is a lovászatot kapásból felejsd el. Éhbérért dolgozhatsz 12 órában, abból az életben nem lesz lovad.

Másodszor külföldön nagyságrendekkel drágább a lótartás! Hacsak nem szegényebb régióba készülsz, mit Mo, akkor ezzel csak magad akadályozod.

Harmadszor, önálló kereset vagy a szülők segítsége nélkül esélyed sincs, hogy lovad legyen, bocsi, de ez az igazság.

Ki kell tanulni gey jól fizető szakmát és utána lehet ilyenben gondolkodni , ez van.

2014. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lovászat nem kifizetődő, de én pl most is tudok olyan helyet, ahol 200 órával megkereshetsz 150e.-t és a ló tartásával együtt is félre tudsz egy 100ast rakni havonta...

Belföldön, hacsak nem valami "úri" világba kerülsz és nem vagy igazi szaktekintély nem lehet kiemelkedően megélni a lovakból.

Tanulj egy jelenleg jól fizető szakmát vagy keress legalább olyan helyet, ahol profin megtanítanak mindenre (szó szerint) munkáért cserébe és akkor gondolkozz tovább.

A legnagyobb gond emellett, hogy azt a lovat ugye nem csak etetni kell...még csak az oltások és a körmölés ami alap, de mi lesz, ha ne adj ég befut egy sérülés/betegség?

Nem hiába mondják, hogy a lovazásból könnyen lesz az ember milliomos...ha előtte milliárdos volt. :D

2014. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állatokkal szeretnék foglalkozni mindenképp, megőrülnék ha olyan munkát kell csinálnom amit nem szeretek. Azzal az egész életem egy robotolás lenne és értelmetlen. Magyarországon egyáltalán mi kifizetődő?... Itt akármit elvégezhetek, attól még nem fogok sokat keresni. Szerencse kell hozzá hogy valaki találjon egy jó munkát.
2014. jan. 25. 13:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg természetesen ha befejeztem a gimnáziumot elmegyek dolgozni
2014. jan. 25. 14:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a terv így esélytelen, ne haragudj.


Gimnázium utáni, továbbtanulás nélküli munkával vagy lovászattal a büdös életben nem fogsz annyit keresni, hogy abból tisztességesen el tudj tartani egy lovat. Én havi 250et keresek, ami nem "jó" kereset, de bőven átlag fölötti ma Magyarországon, és eszembe se jutna bevállalni. A standard tartáson kívül ha a lóval bármi van, beteg lesz, vagy kapnia kell oltást, vagy akármi összejön, már hipp-hopp kicsengettél egy 100-ast úgy, hogy észre se vetted. És ha nem támogat senki, akkor a maradékból élned kell, albérletet, rezsit fizetni, cipőt-ruhát venni, gyógyszert venni, enni, utazni. Hogy neked ez nehéz lesz, az még nem olyan nagy baj, de ha hónap végén történik és a lónak nem tudsz megfelelő ellátást biztosítani valami baj esetén egyszerűen mert nincs pénzed, az nagyon, nagyon, nagyon rossz lesz neked is, legalább olyan rossz, mint a lónak.


Ha ennyire fontos neked, hogy állatokkal foglalkozz, akkor szerintem állatorvosnak menj. Egyrészt teljesül az álmod, másrészt egy csomó költséget lefaraghatsz a lótartásnál :), harmadrészt meg kicsit többet kereshetsz vele, talán, mint az eddig felsorolt tervekkel.

2014. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy állatorvos nem lehetek mivel azonnal elájulok ha valami olyat látok mint a vérvétel, egy injekció beadása.. Régen az szerettem volna lenni, nemrég bementem egy kutyus műtétére és az első pillanatnál kampec. Nem tudtam magamról eddig..
2014. jan. 25. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha külföldre mennél, megélhetsz belőle, de eszedbe ne jusson lovásznak tanulni, idő- és pénzkidobás. Inkább könyörögd be magad egy istállóba, ahol ingyen dolgozol és mellette megtanulod ellátni a lovakat, jobban jársz. Tapasztalat, referencia nélkül úgysem kapsz állást.


Ha nem akarsz továbbtanulni, azzal teljesen ellehetleníted magad, semmilyen normális állást nem fogsz megkapni, tényleg csak robotolhatsz a nénik mellett a gyárban, arról ne is álmodj, hogy lovat fenn fogsz tudni tartani.


Külföldön nagyon drága a bértartás (Angliában teljes ellátás 300 font alatt nemigen van), kis szerencsével találhatsz olyan állást, ahová viheted a lovadat, de addig ne vásárolj, amíg nincs biztos anyagi háttered (ez több százezer forintot jelent, ami csak a lóra van félre téve).


Érdemes még megemlíteni, hogy a külföli lovász állások többsége bentlakásos, tehát a magánélet mint olyan, nem létezik.

2014. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!