Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kiszökik a villanypásztorból,...

Kiszökik a villanypásztorból, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Új lovardába került a lovam, három hete van ott, jelenleg egyedül van elkülönítve egy villanypásztorral elkerített karámban, de közvetlenül mellette van másik ló is, nincs teljesen egyedül. A gond az, hogy állandóan kiszökik a karámból, elképzelni sem tudom hogy, mivel már úgy lett megcsinálva a villanypásztor, hogy van a két villanypásztor alul felül, valószínűleg közte bújhatott ki, mert egy sportpóniról van szó, 140 cm-es marmagasságú, nem egy tömzsi jószág. Akkor a két villanypásztor huzal közé X alakban bálamadzagot feszítettünk ki, de még így is kijött valahogy, de nem tudom hogyan, mert az X között már csak úgy tudna kijönni, ha kibújna valahogy, de azzal szét is szedné a villanypásztort szerintem, mert belegabalyodna. Szerintem kiugrik, de a lovász állítja, hogy szerinte kibújik. Most fém huzalt akarnak valahogy a villanypásztor közé szerkeszteni, ami a bálamadzagot helyettesítené és pluszban vezetné még az áramot, de attól félek, ha mondjuk megpróbálna kibújni mégis, megsértené magát a dróttól. Van valami ötletetek mit lehetne tenni, hogy ne szökjön ki?
2014. jan. 25. 20:13
1 2
 1/11 x) ***** válasza:
Hát velem ilyen még életemben nem történt. Egy ló nem tud kibújni a villanypásztor között, nincs az az isten. Sőt, egy normális lónak eszébe sem jutna. Biztos, hogy rendesen vezeti az áramot? Nincs valahol valami vezeték elszakadva? Mert ha a villanypásztor minden részében van áram, azon egyik ló se fog kibújni. Ezen kívül meg oda kell vezetni a villanypásztorhoz és megcsapatni vele párszor. Lehet hogy "barbár parasztmódszernek" hangzik, de jobb, mint ha a lovad szabadon rohangál. De biztos vagyok benne, hogy a villanypásztor nem működik rendesen.
2014. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kutya miatt van villanypásztor. Az is kiszökött. Új helyre lett vezetve(kinagyítottuk neki a teret). Aztán átnéztük az egészet és meg volt szakadva a vezeték egy 20 méteres részen ezért tudott kimenni. Nézzétek át mindenképpen!
2014. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, lehet, hogy igazatok van, elképzelhető, hogy nincs minden részében áram. Illetve mondták, hogy néha vannak pillanatok, amikor kihagy az áram, és talán akkor jöhet ki. De még ha így is van, úgy jut ki, hogy a villanypásztor sértetlen marad, szóval sehol sem szakítja szét, vagy nincs lejőve egyik része sem, ezért gondoltam arra, hogy kiugrik, mert ha átküzdené magát valahogy a madzagokon, annak nyoma lenne szerintem.
2014. jan. 25. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kiugrik, a talajon meg kell találnod a leérkezési pontot, mert az ugrásnak az esetek nagy részének nyoma marad a talajon, és egyedi lábsorrendet is mutat.
2014. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnézem a talajon is, hogy van e nyoma esetleg, hogy kiugorhatott-e. És ha acél huzal lesz még pluszban a villanypásztor szalag között, azzal nem tudja magát megsérteni valahogy? Árulnak ilyet is külön, hogy villanypásztor drót, ami egy acél huzal, az jobban vezeti talán az áramot, mint a villanypásztor szalag? Vagy mi a funkciója?
2014. jan. 25. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért nem húztok szimplán középre is egy villanypásztor szalagot? Semeddig nem tart a rendszerre rákötni. Milyen magas egyébként most?

Egy 140es póni nem igen ugrik át túl nagyot. Egyébként találkoztam olyannal, hogy az alsó nagyon lentre volt rakva, a fenti pedig magasra durván 1,2 m volt köztük és ott egy póni megoldotta a kibújást. :)

2014. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Be van dugva egyáltalán az a pásztor? A mi lovunk is kibújkál, ha nincs bedugva 1-2 hónapig. Aztán egy hétig van benne áram, na akkor kap akkorákat, hogy egy jó darabig a közelébe sem megy.

Nem hiszem, hogy áram alatt lévő pásztorból csak úgy kibújna...

2014. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább villanypásztorszalagot vagy villanypásztor zsinórt raknék fel. Nem véletlen találták azt ki. Fontos itt az ellenállás is vagy mi amit külön feltüntetnek a csomagolásán. Leginkább itt az eltérés amiatt van hogy kutyának vagy lónak lesz mert állítólag a kutyának gyengébb vezetőképességű kell mert agyon is üthetni. Gondolom a kisebb fajtákat. Úgyhogy nem úgy működik hogy rakok fel valamit ami vezeti az áramot. És szerintem nem is drágább.
2014. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, hát én nem tudom, hogy be van e dugva rendesen, egyszer mondta a lovász, hogy elfelejtette bedugni és akkor is kijött, de utána állítólag úgy jött ki, hogy be volt dugva. Hát most az lesz, hogy veszek villanypásztor drótot, és a szalag közé még pluszban az is ki lesz húzva. Kb. 140 cm magas lehet a jelenlegi magassága a villanypásztornak. Aztán tényleg lehet, hogy egy részen az érintkezés meg van szakadva, aztán úgy jön ki. Mindenesetre most veszek újat, aztán ha így is kijön, akkor nincs több ötletem nekem sem. Köszi mindenkinek!
2014. jan. 26. 09:38
 10/11 anonim ***** válasza:

drótot én nem vennék a helyedbe,mert ha baj van az nem szakad el és könnyen elvághatja a lovad magát.Ezeket a fémhuzalokat szarvasmarhákra találták ki.


Nekem is szöktek a lovaim...

Az egyik a takarójától nem érezte az áramot és mindig meglépet vagy pedig a műanyag cölöpöt kihúzta a tetejénél fogva... :D

A másik is egy idő után elkezdett szökdösni,de ott a szalagokkal volt a baj,mert nem vezették az áramot.


Amúgy lehet venni és kis mérőműszert amivel letudjátok,mérni az áramot.Mikor telepítettük mi is kértünk kölcsön egyet és rögtön kiderült ha nem volt elég erős az áram.

2014. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!