Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kell versenykor a lónak...

Miért kell versenykor a lónak a sörényét is fogni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=mDulBnYHiwU mint ebbe a videóban 0:30-nál

Esetleg van köztetek zsoké??



2014. jan. 26. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok zsoké, de inkább kapaszkodj a sörényébe, mint a szájába...
2014. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok zsoké,de nem lehet sok variáció. Szerintem kapaszkodás céljából fogja meg,mikor kinyílik a bokszajtó,akkor hirtelen kiugranak a lovak,a kengyel rövid,egyáltalán nem biztosít mély ülést. Szerintem elsősorban plusz stabilitás céljából fogja..
2014. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kapaszkodás céljából. Lovagoltam olyan lovat, akinél ha nem kapaszkodtam volna meg kritikus helyzetekben a sörényébe, repültem volna nagyokat, de így rajta maradtam.
2014. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
azért, hogyha kinyílik a boxajtó és kiugrik a ló, ne rántson a szájába, így biztosítja a biztonságos és akadálymentes indulást.
2014. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én zsokésulis vagyok! :))

Igen, leginkább azért fogják ilyenkor, a ló sörényét, hogy a ló a kiugrás lendületével magával ragadja a zsokét is, hiszen a rövid kengyel és a fizika miatt szinte biztos hogy a gépben marad a lovas ha nem tenné. Úgy szokták, hogy egyik kézzel a szárat és fölötte 10 centivel a sörényt- amennyiben az túl rövid lenne-, a nyakszíjat.

Ezt azonban csak a startkor és a befutóig célszerű fogni, mert a kilovaglásnál korlátozza a mozgást. A befutóban már csak az egyensúlyodban bízhatsz, hiszen a zsokék a rövid kengyelhossz miatt nem a térdükkel, hanem a bokájukkal szorítanak :)

2014. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!