Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nagyon ideges versenye...

A lovam nagyon ideges versenyeken? Többi lent.

Figyelt kérdés
A lovam egy aranyos sportpóni, aki sokszor rohan, vagy féloldalazva kiugirk a négyszögből, de imádom. A versenyeken nagyon ideges, feszült, s mindentől megijed. Nem szeretném ha félne, aggódna vagy csak rosszul érezné magát. Hogy lehet megnyugtatni verseny előtt egy lovat? (C2, E8 és díjugrató PKX kategóriákról beszélek.)

2014. jan. 26. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy.. versenyezni kell és beleszokik. Nincs rá megoldás.
2014. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg próbáld meg ezt, veszteni nem veszíthetsz semmit, ártani nem árt, és talán beválik majd: [link]


Én adtam ilyet az egyik lovamnak, igaz mi nem jártunk versenyre, csak ő alapból ingerlékeny, ideges természetű, és volt egy időszaka, amikor különösen az volt, amíg adtam neki ezt, teljesen kezelhető volt természetileg, és nem lett tőle sem lusta, sem tompa, csak nem volt ideges.

2014. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy az oktatóm engedné hogy "begyógyzsrezzem" a lovat!xD
2014. jan. 27. 14:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem gyógyszer, sem dopping. Ha az ember ideges az lehet magnézium hiány miatt is, és ez a lóra is igaz. Ez egy okos módszer arra, hogy kicsit lenyugodjon a lovad. Ártani nem árt neki, és viszonylag hamar kiürül a szervezetéből. Szerintem egy próbát simán megér.
2014. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Másik dolog - nyugodj meg! Ha te ideges vagy, a ló is az lesz, és ez innentől egy öngerjesztő folyamat, mert te is ráparázol, hogy most mi lesz, most ettől fog megijedni, attól feszül be, és ott fog kiugrani a pályáról. Nyugodj meg, téged mindez nem érdekel ,csak a pálya, amit teljesítened kell. Nagyon jól tudod, ismered a pályát, a lovadnak is már a könyökén jön ki, annyit gyakoroltátok, betéve tudjátok, minek aggódni? Ha megrezzen, határozott előrehajtás, téged márpedig nem izgat, hogy ott egy ember, vagy ferdén áll egy faág, látott már ilyeneket, és egyébként is: elvárod, hogy rád figyeljen, és arra koncentráljon, amit kérsz tőle. A többit felejtse el.

Ehhez fontos a jó, alapos bemelegítés a verseny előtt, lazítsd el a lovad már akkor, hajlítgasd át, csinálj vele tolódásokat, és olyan dolgokat is kérj tőle, amit csak ritkán: ne a megszokott rutinból dolgozzon, mert akkor ráér nézelődni. Várd el tőle, hogy versenyen a legtöbbet hozza, és ugyanezt magadtól is.

Másik, sok versenyre kell járni vele, hogy természetes legyen neki a közeg. Ez olyan, mint a tereplovaglás: évente kétszer mész ki, olyan balhét levág alattad, hogy csak nézel. Ha heti kétszer mész ki vele, akkor ez válik a természetessé, hogy most munka van, dolgozni kell kint is, ez nem a nagy tombolás helyszíne.

Kaphat mellé magnéziumot, nem csodaszer, de nem is dopping. Használhat.

2014. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Edzéseken is rakjatok ki négyszöget,verseny előtti pár napban csak négyszögben lovagolj programokat. Ha nincs négyszögelem,akkor rudakkal helyettesíthetőek.. Idő kell még megszokja a versenykörülményeket, sok versenyre kell vinni.
2014. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem gyógyszer, egyszerű magnézium. Ugyanolyan táplálékkiegészítő, mint bármilyen más, amit a lovasboltok kínálatában látsz, csak egyik erre való, másik meg arra. Én biztos kipróbálnám a helyedben, hiszen rosszabb nem lesz tőle a helyzetet, maximum jobb.
2014. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hmm érdekes, az enyém nagyon kezelhetetlen csődör mivel előtte mielőtt hozzám került nagyon rossz helye volt, mondhatni hogy megmentettük! és versenyeken még rosszabb. ugró versenyen szerettem volna de mivel a sok utazás miatt csak 3 versenyre adódott lehetőségünk mindig csak ügyességi versenyen indultam, hogy szokja hogy is kell mozogni a sok színes dolog között amik azelőtt "megakarták enni" :P aztán beszereztem saját akadályokat és már 1000x ügyesebb bármiféle versenyen:)
2014. febr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
első sorban neked is nyugodtnak kell lenned, ha esetleg te is idegeskednél az miatt, hogy ezt csinálja nyugodj le mert úgy pláne nem fog ő is kellően viselkedni!
2014. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem a fülvédő sokat javított a helyzeten, először persze azt is megkellett szokni mert nem használtunk. Aztán a másik, hogy ha sokat jár versenyre megszokja egy idő után. És ha esetleg csődör én lehet arra is fognám.
2014. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!