Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a kantárt és a nyerget...

Ha a kantárt és a nyerget hidegben tartom megárt a bőrnek, szétmegy tőle?

Figyelt kérdés
Nem nyirkos, nedves helyen, csak olyan helyen, ami így télen sincs fűtve, esetleg mínusz is lehet ott. Esetleg ha letakarom pokróccal az segíthet valamit a helyzeten, vagy a bőrnek így se-úgyse (nem) árt?
2014. jan. 26. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

nem lesz tőle baja, a lényeg, hogy száraz legyen ha lehet és néha kend le így is (2 havonta) hogy nem használod.


sok helyen nem tudják megoldani a fűtött nyergest és gondolhatod, hogy régen se hordták be a lószerszámot a fűtött házba, mégse ment tönkre.

2014. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, de régen fanyerget használtak. Amúgy gondoltam hogy nem lesz baja, mert igazából a csizmám se fűtött helyen van mégse megy tönkre, csak kitudja.. :) Köszönöm még egyszer! :)
2014. jan. 26. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Pedig tönkremegy, még akkor is, ha az istállóban van, ápolás nélkül. Épp a napokban vakartam ki egy kantárt a penészből, sőt, egy évig nem nyúltam a bőrcipőimhez, azok is megpenészedtek a szekrényben, a fűtetlen házban.
2014. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha le van ápolva rendszeresen, ez a veszély nem fenyeget ugye...?
2014. jan. 26. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:
ha le van ápolva nem fenyeget a veszély, 15 éve tartok egy nyerget olyan nyergesben, ami nincs fűtve, napközben az ajtó is nyitva van, tehát párás is, rendszeresen ápolni kell és kész!
2014. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Így van, le kell ápolni. De az, hogy letakarod, önmagában nem sokat ér, csak nem porosodik.
2014. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel érdemes lekenni a nyerget leginkább? Ajánlottak már ezer dolgot, aztán később szinte mindenről hallottam, hogy befoltosodik tőle, stb. Utoljára a parafin olajat olvastam, bár nem kimondottan nyeregre, hanem bőr dolgokra.
2014. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
leginkább bőrzsírral! az olaj nem a legjobb, mert attól idővel "szomjas lesz a bőr" (ezt egy idős nyergesbácsi mondta) és a zsírt be tudod kenni pl. a varrásokhoz és eljut a helyére.
2014. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2014. jan. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!