Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha heti kétszer dolgozik a...

Ha heti kétszer dolgozik a lovam és csak akkor kap abrakot, ha aznap dolgozik, akkor egy mázsa meddig elég?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bekólikázik és kinyiffan akkor elég sokáig... Még jó, hogy alpszabályként mindíg megszoktatjuk a kaját a lóval és soha nem ötletszerűen adjuk neki hirtelen.
2014. jan. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heti két lovagláshoz nem kell abrak, ha egyébként anélkül elvan a ló. Ha nincs, akkor inkább mindennap kapjon egy kicsit.

Egyébként meg: attól függ, mennyit adsz neki.

2014. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ridegbe van. Most állt munkába. Télen kap szénát. Így heti két intenzív lovagláshoz ( nyáron persze több) nem kell abrak?
2014. jan. 29. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:

télen ridegben szerintem mindenképpen kell abrak egy lónak, kivéve, ha valami nagyon stramm (pl. hucul, vagy póni), szuper takarmányhasznosító.

ráadásul ridegben le is tudja mozogni, nem fog begőzölni.

napi 2x1 fánglit mindenképpen adj neki, én télen a 2x2 fánglit se sajnálnám tőle, persze az se mindegy, hogy milyen abrakról van szó. zabnak ilyen esetben nem sok értelme van. inkább adj neki árpát (csakis áztatva), vagy tápot.

így könnyen kiszámítható, 1 fangli kb 1 kiló (zabból), de persze nem mindegy mi van benne, le kell mérni, de ha 1 kg-val számolsz akkor 1 mázsa = 100 fangli, tehát attól függően, hogy napi 2, vagy 4 fanglival adsz 50, vagy 25 napra elég 1 mázsa.

2014. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,az enyém is csak héten 2x dolgozik,ráadásul boxban vande így is kap napi 3x abarakot(reggel-este 1f. roppantot zab,délben 1f zabmentes táp).Amikor lejebb vettük,akkor elég látványosan fogyni kezdett.
2014. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!