Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit adnátok enni egy olyan...

Mit adnátok enni egy olyan lónak, akit bezárva kell tartani egész nap? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Egyik ugróedzésen nagyon benéztük az akadályt és nagyot esett a lovam és lesántult, pár hónapig egész nap istállóban kell tartani. Hajlamos kólikázni, úgy tudom, a kukoricától például lehet kólikája, úgyhogy azt nem akarok neki adni. Ha zabot kap, kezelhetetlen, amivel addig nem volt baj, amíg csak sétáltatni kellett, mert nem vittem ki a pályára, hanem bent az istállófolyosón sétált. Viszont most fel kell rá ülnöm és kicsit ügetni minden nap, jó lenne, ha nem folyamatosan ágaskodna meg táncolna. Tehát olyan takarmányt kéne kapnia, amitől nem lesz nagyobb menőkéje mint eddig, viszont segíti az emésztést. Egy nagydarab (175 cm) fiatal angol telivér jellegű heréltről van szó.
2014. jan. 29. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak a kukoricától kólikázhat be egy ló.zabtól sőt a sok lucernától is baj lehet.a doki elmondta a teendőket nem?annak a lónak aki nem dolgozik nem is szokták szemes takarmánnyal tömni mifelénk...

A telivérek amúgy sem a nyugalom mintapéldányai,bár jönnek majd hogy ez egyedfüggő....

2014. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő nagyon nyugodt ló amúgy, ha eleget mozoghat. 5-10 perc vágta kell neki, és utána négyéves kölyök is ellovagolja nyakmadzaggal, csak a bezártságtól előjött belőle az igazi ágaskodós kezelhetetlen telivér... :) Az orvos azt mondta, ne kapjon zabot, de vékony, úgyhogy kapjon tápot. Az edzőm azt mondta, ne kapjon tápot se, viszont kapjon korpát. A tulajdonos azt mondta, ne kapjon korpát, mert azt csak felesbe lehet mással etetni különben az se tesz jót, ne kapjon inkább semmit. Viszont valamit jó lenne ha kapna, különben szétrúgja a bokszot mikor a többiek esznek. Meg az se ártana ha hízna picit. Szóval jótanácsot kaptam bőven, csak minden ellent mond egymásnak.
2014. jan. 29. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem valami olyan tápot keress, ami öreg lovaknak való. Az így télre tökéletesen jól jön, nem kell sokat, csak mégis a látszat, meg mint írtad is, hogy ő se maradjon ki. :)

Viszont, ha se táp, se korpa, se semmi abrak akkor max azt tudom mondani, hogy gyümölcs. Azzal ugyanúgy el van.

2014. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Első: egyedfüggő. Az enyémet úgy kell tolni, pedig megeszik kb. 4 kiló zabot egy nap.


Ha még csak most kezditek a pihenő utáni könnyű munkát, én egyelőre nem adnék neki semmit. Végre fog tudni egy kicsit mozogni, nem lesz olyan izgága, aztán ha nyugodott egy kicsit, fokozatosan kaphat szemest. Szerintem én tápot próbálnék, olyat, ami a sérülés felépülésében is támogatja.

2014. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Én a dokira hallgatnék, tápot adnék, létezik olyan, amelyik pont felépülőben lévő lónak való. Aztán majd felhizlalod, ha meggyógyult.
2014. jan. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, úgy döntöttem most, hogy reggel és este kap 1-1 fándli korpát, délben pedig fél fándli tápot. Ez nem olyan sok, hogy baja lehessen tőle szerintem. Meg az edzőm szerint úgyis nagyrészt az izmai mentek le ami csak edzéssel jöhet vissza.
2014. febr. 1. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!