Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Mit tegyek még?

Mit csináljak? Mit tegyek még?

Figyelt kérdés
Van egy kb 6 éves pónim amit nyertünk.Amikor megnyertük örültem,hogy végre van egy lovam,amit taníthatok stb...Csak hogy anyám jól keresztbe tet.Amikor még pár napja volt nálunk,mindig adtunk neki almát meg répát,de egy idő után elkezdet minket követni,de anyám továbbra is csak adta naki,magyarán jutalmazta azért,hogy a fejünkre nőtt.Most semmitse tudok csinálni,mert ha az oldalára állok akkor már röktön szembe fordul velem.De ez még nem is olyan nagy baj.De nem fogja fel,hogy rosszat csinál,hiába mondom neki,hogy ne tegye,akkor jön hogy kell neki a vitamin...de ezt nem csak a pónimnál csinálta,van egy kutyám,ő vele is ez volt.Agyon ettete dicsérte,és mostmár szinte leszarja,csak én törödök vele,és anyum meg csodálkozik hogy ha valaki egy kicsit megsimogatja akkor nyüszög és ugrál össze vissza,most egy nyúlé küzdök,hátha azt már nem tudja elvenni tőlem,és az orrára füzném,hogy az eddigi állataimat mind elrontota,de őt nem fogja.Csak az a baj,hogy jönnének hogy szoba nyúl nem lehet mert büdös...kintre meg nem akarom mert vadász kutya fajta a kutyám ,és félek ha véletlenül kiszökne,a kutyám elrendezné...de csúnyán.De kell nekem valami állat,ami ugymond elveszi az idegeségemet (nem verném,csak jól esne egy puha állatka akinek nincs köze anyámhoz) .Picit hosszú lett bocsi,de még nem írtam le mindent,pedig volna mit :s

2014. jan. 30. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

irigy kis csitri vagy, semmi más...

az én anyukám is mindig ad mindenféle jutifalatot a kutyának mégis rajong értem

szerinted miért?

mert én foglalkozok vele

ilyen egyszerű

2014. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
ne azért akarj már állatot tartani, hogy bosszút állj anyádon kérlek. és ha ezt is 'elrontja'? akkor megy a többi után? mert ezek szerint már velük se foglalkozol
2014. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De foglalkozok,amenyit tudok.De ha 2 perc futószárazás után meg áll és szembe fordul velem és stb?Akkor mit foglalkozak vele?Apám is mondta,hogy ez a póni már csak díszpóninak jó.A kutyám amenyire tudok,foglalkozok vele.Nem magátol tanult meg szóra ülni,feküdni stb.Nem azt mondtam,hogy bosszút állok,csak elégé szarul esik,hogy azt mondják hogy enyém és elveszik tőlem.
2014. jan. 30. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

huhh, megtanítottad leülni a kutyát, nagy szám

nem ebben merül ki a foglalkozás a kutyával, hanem ha állandó jelleggel játszol vele, nevelgeted, sokat sétáltatod, szeretgeted, ugyanez érvényes a lovakra is, törődni kell velük, ha a póni rakoncátlan, akkor meg kell nevelni (a félre értés elkerülése végett: nem verésre gondoltam, mielőtt jön egy agyoniskolázott)

2014. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól csinálod nem számít mit csinál anyád.

Nekem felesben van a lovam barátnőmmel. Ő nála állandóan legel a ló, míg felhozza a karámból, táncol pucolás és nyergelés közben, mert répát kunyerál, mindig ölelgeti, babusgatja, az van, amit a pac akar.

Ha én vagyok ott, meg sem próbál legelni, csak mikor hagyom neki, meló után. Végigállja a nyergelést, nem bökdös, meg sem mozdul.

Szóval csak meg kéne mutatnod neki, ki a főnök, futószáron is ne foglalkozz vele, hajtsd tovább! És menni fog.

Jah, és felszállásnál régen nem állt meg, kapott répát, elrágta, addig ráültünk. Aztán elkezdte, hogy kifordul, velünk szembe, hogy kapja meg a répát. Vagy visszaléptettem, vagy pálcával a farát visszatoltam, arról is leszokott.

Okosak a lovak, azt csinálják, amit hagysz nekik (ha nem rosszindulatú).

2014. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ha 2 perc futószárazás után meg áll és szembe fordul velem és stb?Akkor mit foglalkozak vele?"


Mondjuk FOGLALKOZZÁL vele, aktívan? És akkor majd nem fog befordulni. Az nem foglalkozás, hogy állsz középen, a ló meg magától totyog körbe-körbe. A foglalkozás az, hogy - jelen esetben - megtanítod arra, hogy ne forduljon be és azt csinálja, amit te akarsz.

2014. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus esete annak, hogy manapság a lótartó hozzá nemértő "hobbisták" hogy elszaporodtak.

Arról a póniról két perc után nem le kell mondani, hanem igenis meg kell csináltatni vele a kért feladatot. Azzal, hogy ráhagyod eléred, hogy megtanulja befordulás=lustálkodás.

2014. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a hely nálad, milyenek a körülmények, mi a célod a pónival stb., de egy körkarám+ türelem csodákra képes!
2014. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!