Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is nagy mázlim...

Szerintetek is nagy mázlim volt mint kezdő lovasnak? (vad vágtába ugrott a ló)

Figyelt kérdés
Egy hete voltam lovagolni. A szokásos ügetős terepen voltunk. Már eleve rossz érzésem volt mert egy nagyon nyugtalan lovat adtak alám. Na szóval elkezdtünk ügetni mikor az én lovam beugrott gyors vágtába úgy hogy még a vezetőt is lehagytuk. Én a hirtelen lendülettől teljesen hátradőltem ijedtemben azt sem tudtam hol fogjam a kantárt mert a ló előrerántotta a fejét és kitépte a kezemből a szárat. Mivel nem tudtam mivel megfékezni ezért leültem a nyeregben, kicsit hátra dőltem és megmarkoltam a sörényét. Egyik kezemmel közben a kantárt próbáltam megfogni. És sikerült is! Miután mind a két kezemmel megfogtam a kantárt erősen húzni kezdtem és a ló egyre jobban lelassult és végül megállt. Egy hajszálra voltam attól hogy egy jó nagyot essek. Ezután az incidens után nem mertem újra felülni. (Végül visszaültem és lépésben visszaballagtunk.) De a lényeg az hogy most még a lovak közelébe se merek menni! Veletek volt hasonló? És hogyan küzdöttétek le a félelmet?
2014. jan. 30. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ülsz rá vissza sose fogsz nehéz délután próbáld meg elfelejteni mindenkinek lehet rossz napja :/
2014. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ráérsz! Ha már kamu kérdéseket teszel fel, arra ügyelhetnél, hogy ne bakizz benne. Azt állítod, nem estél le, utána meg hogy alig mertél visszaülni. Hibás a a sztorid, nyuszika!
2014. jan. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem volna, hogyan fogod "vad vágtában" a ló "kantárját". :)
2014. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ott a pont, van benne sajnos pár baki. De amúgy, igen, vissza kell ülni, és folytatni a lovaglást, mert különben egész végig benne lesz az emberben a félelem.
2014. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ott sántít a dolog, hogy ha nyugtalanabb lovat is tesznek alád, és nincs fizikumod megfogni, azért erre vannak okosságok, amiket rátesznek a lóra. Szerintem nincs olyan hülye, aki a fenti paraméterekkel Téged elvitt így terepre minden óvintézkedés nélkül. De tényleg utána leszálltál és nem mertél visszaülni? Minek szálltál le egyáltalán?
2014. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kantárt fogtad? Hol? A kantáros gatyádon maximum :) DE a vad vágta tényleg ijesztő,próbáld ki a szelíd vágtát:D A sörényét ne markolászd,mást kell markolászni este 10 után :)
2014. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ösz, viccet félretéve sajnos vannak olyan helyek :/
2014. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!