Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovamat...

Hogyan tanítsam meg a lovamat futószáron dolgozni? (shetty)

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves Shetlandi pónim.

Az a probléma vele (tudom, hogy még kis fiatalka), hogy akár hányszor megpróbáltam futószárazni, hogy mozogjon kicsit, meg sem moccan, vagy 2 lépés után azonnal bejön hozzám. A pálcáktól, botokról, ostoroktól egyáltalán nem tart, sőt még nem találtam olyan tárgyat ami különösebben "félelmet" keltett volna benne. Próbáltam, hogy mikor bejön úgymond "rárontok", de erre sem reagált különösebben. Mindig jön mellém, követ. :)

Alapjába véve nagyon tanulékony úgy vettem észre, de ezen valahogy nem tudunk túllépni :/

Mindenféle módszert, ötletet szívesen fogadok, mert sosem lehet tudni mi a jó megoldás :)



2014. febr. 3. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ugyan ilyen problémám kicsi pónikkal. Lehet, hogy furán hangzik, de csak úgy sikerült kihajtanom őket, hogy abban a kezemben, amiben a futószár volt, eltartottam magamtól és elhajtottam úgy, hogy a futószárat "ráztam". Ezzel egy időben oldalról/hátulról kapott egy kisebbet az ostorral. Pár alkalom után leszokott mindkettő arról, hogy bejöjjenek. :)

E.

2014. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit hogy segítsen: te állj a kör közepére, a segítő meg vezesse a lovat körön. Mondd, hogy lépés, és dicsérjétek. Aztán csettints, ügetés, a segítő meg kezdjen el futni a lóval körön, és dicsérjétek.
2014. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A rázást próbáltam már és azt is, hogy mentünk mellette. Lehet akkor 3x annyi ideig kell próbálkoznom mint eddig, bár bármi mást hamar megtanult eddig. Nem baj, lehet ez a mumusa :)

Köszi a válaszokat!

2014. febr. 3. 21:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a fő probléma szerintem, hogy nem tudom hogyan hajtani előre, mert nem reagál :/
2014. febr. 3. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:

akkor marad a paraszt kupec módszer, műanyag üvegben kavicsok és azt rázogatod.



egyébként tényleg úgy kéne, hogy te állsz belül, fogod a futószárat és egy másik ember 2 db futószáras ostorral meg a lótól egyel beljebb körön. az egyik ostorral mintha bökné az oldalát tolja kifelé, a másikat meg mögötte tartja és úgy hajtja előre. nem kell ráütni a pici pónira, mögötte lehet csattogtatni az ostort.

2014. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs segítséged, akkor te magad menj oda a pónidhoz, és úgy vezetgesd körbe-körbe, közvetlen az álla alatt fogva a futószárat. Azután még mindig mellette maradva, de ereszd hosszabb "pórázra" kicsit a szárat (ne lógjon le addig, hogy beleléphessen),így alkalmad nyílik az ostor használatára, amivel finoman az értésére adhatod, hogy mikor mit vársz tőle. Ha már kezdi kapisgálni, hogy melyik parancsszóra és ostormozdulatra mit is kéne csinálnia (lép, üget, állj! ), akkor elkezdhetsz tőle távolodni. Ha utánad fordulna, tartsd az ostort a fenekéhez (nem kell ütni), a futószárat tartó kezeddel pedig mutasd az irányt, és hátrálj el tőle egy kicsit a fara felé, így tudod előre küldeni. Ha nagyon nem akarja felfogni, akkor fogd meg, vezesd ki újra a kör közepére, és kezdjétek előről a körözést. Én így tanítottam meg egy elhanyagolt kocsilovat futószáron dolgozni, nálunk bevált :)
2014. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Izé, javítás: "Vezesd ki újra a kör szélére". Bocs :) Az előző voltam.
2014. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezt akkor pénteken meg is próbálom :D Hátha

köszönöm szépen!

2014. febr. 4. 17:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Az jó, ha nem fél az ostortól, de azt ne mondd, hogy ha kap egyet a fenekére nem indul el.
2014. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos így van...

próbáltam már úgy noszogatni h odacsíptem neki :D de mikor meg van nyírva (mert amúgy eléggé bundás:D ) akkor sem reagál :D

2014. febr. 9. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!